Отсъствието на Кейн не се оказа никаква пречка по пътя на Тотнъм към полуфиналите (видео)

Тотнъм се класира без проблеми на полуфиналите на Купата на Англия, след като победи с 3:0 Суонзи като гост. Два гола на Кристиан Ериксен (11', 62') и едно попадение на Ерик Ламела (45') материализираха превъзходството на "шпорите".Карлос Карвахал бе направил пет промени в своя състав. Кристофър Нордфелд, Кайл Бартли, Том Каръл, Нейтън Дайър и Тами Ейбрахам започнаха за "лебедите". Контузеният Хари Кейн пропусна двубоя за Тотнъм, а Юго Лорис, Муса Дембеле и Деле Али бяха оставени на скамейката за началото. Мишел Ворм, Киърън Трипиър, Бен Дейвис, Ерик Дайър, Муса Сисоко, Ерик Ламела и Лукас Моура започнаха като титуляри.

Гостите напълно контролираха събитията на терена. Още в 11-ата минута отбраната на Суонзи остави свободен коридор на Ериксен, който напредна и стреля от границата на наказателното поле - 0:1. В 23-ата минута Сон вкара топката за втори път във вратата на Нордфелт, но попадението бе отменено заради много тънка засада. Ситуацията бе разгледана от видеоасистента, който потвърди решението.

В 37-ата нов страхотен шут на Ериксен бе избит от стража на Суонзи, след което топката срещна и гредата.

В добавеното време на първата част Ерик Ламела вкара второ попадение, което дойде отново след удар от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Ворм последователно спаси удари на Олсон и Ейбрахам, а в 62-рата минута Ериксен напълно уби интригата с втория си гол днес. Датчанинът отново стреля от границата на наказателното поле, като този път Нордфелт не се намеси добре и топката влезе във вратата му за крайното 0:3.

Това бе първа загуба у дома за Суонзи от 2 януари, когато именно Тотнъм победи "лебедите" с 2:0 в двубой от Премиър лийг.