Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Отсъствието на Кейн не се оказа никаква пречка по пътя на Тотнъм към полуфиналите (видео)

Тотнъм се класира без проблеми на полуфиналите на Купата на Англия, след като победи с 3:0 Суонзи като гост. Два гола на Кристиан Ериксен (11', 62') и едно попадение на Ерик Ламела (45') материализираха превъзходството на "шпорите".

Карлос Карвахал бе направил пет промени в своя състав. Кристофър Нордфелд, Кайл Бартли, Том Каръл, Нейтън Дайър и Тами Ейбрахам започнаха за "лебедите". Контузеният Хари Кейн пропусна двубоя за Тотнъм, а Юго Лорис, Муса Дембеле и Деле Али бяха оставени на скамейката за началото. Мишел Ворм, Киърън Трипиър, Бен Дейвис, Ерик Дайър, Муса Сисоко, Ерик Ламела и Лукас Моура започнаха като титуляри.

Гостите напълно контролираха събитията на терена. Още в 11-ата минута отбраната на Суонзи остави свободен коридор на Ериксен, който напредна и стреля от границата на наказателното поле - 0:1. В 23-ата минута Сон вкара топката за втори път във вратата на Нордфелт, но попадението бе отменено заради много тънка засада. Ситуацията бе разгледана от видеоасистента, който потвърди решението.

В 37-ата нов страхотен шут на Ериксен бе избит от стража на Суонзи, след което топката срещна и гредата.

В добавеното време на първата част Ерик Ламела вкара второ попадение, което дойде отново след удар от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Ворм последователно спаси удари на Олсон и Ейбрахам, а в 62-рата минута Ериксен напълно уби интригата с втория си гол днес. Датчанинът отново стреля от границата на наказателното поле, като този път Нордфелт не се намеси добре и топката влезе във вратата му за крайното 0:3.

Това бе първа загуба у дома за Суонзи от 2 януари, когато именно Тотнъм победи "лебедите" с 2:0 в двубой от Премиър лийг.