Алекс Грозданов и Верона взеха само гейм на Зираатбанк в полуфинал №1 за Купата на CEV

Волейболният национал Алекс Грозданов и неговият италиански отбор Калцедония (Верона) започнаха тежко в полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Никола Гърбич тим отстъпи у дома на Зираатбанк (Анкара) с 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 20:25) в първия мач помежду им, игран пред около 3000 зрители в зала "Олимпия".Срещата-реванш е във вторник (20 март) от 18,00 часа българско време в Анкара. Верона се нуждае от истинско чудо, за да спечели с 3:0 или 3:1 и да стигне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Зираатбанк трябва да спечелят само два гейма, за да се класират на финала за Купата на CEV.Алекс Грозданов остана резерва и не се появи в игра за домакините. Най-резултатен за Верона бе американският национал Томас Джаешке с 12 точки (2 блока, 1 ас, 33% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане). За тима на Зираатбанк над всички бе италианецът Олег Антонов с 22 точки (3 блока, 2 аса, 57% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за победата.