Ди Франческо: Дочакахме грешката на съперника

Треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо похвали своите играчи след успеха с 1:0 в реванша с Шахтьор (Донецк) на 1/8-финала в Шампионската лига. Именно този успех се оказа ключов за "Вълците" за продължаването им в следващата фаза. Наставникът заяви, че играчите му са чакали грешка от страна на съперника и са се възползвали по най-добрия начин."Не мога да се закълна, че моите момчета изиграха най-добрия си мач в кариерата, но бяха близо до това. Постигнахме отличен резултат и смятам, че имаме право да се гордеем с него. За мен е добър мач, защото играхме концентрирано, може би без много класа в предни позиции, но знаехме, че рано или късно съперникът ще сгреши и ще се възползваме.В първия мач направихме твърде много грешки и съперникът ни наказа. Доволен съм от това, което видях в съблекалнята. Това бе победа постигната от мъже, решени да се борят заедно и да вървят напред. Организационно стояхме доста добре. Можеше по-добре да пресичаме техните пасове и да използваме по-добре крайните ни защитници. През първото полувреме техният вратар имаше повече докосвания от всеки друг на терена. Те не спираха да подават назад.От гледна точка на отношението давам оценка 10. В техническо отношение оценката е 6,5, но тактически отборът направи това, което исках, макар и не винаги с правилния тайминг. Тези неща обаче могат да се подобрят с течение на времето", заяви Ди Франческо."Нормално е за млад отбор като нашия да има колебания, да има спадове и висоти. Не ме интересува какъв жребий ще изтеглим на четвъртфиналите. Просто искам да запазим мечтите на Рома. Ние трябва да продължим в същия дух и да запазим настроението на играчите", добави наставникът на Рома.