Септември удари Локо (Пд) и излезе осми в класирането (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) записа категоричен успех с 3:1 като домакин на Локомотив (Пловдив) в среща от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Столичани се възползваха по максимално добър начин от късмета си, който на няколко пъти ги покри в мача, както и от пропуските в "черно-бялата" защита. Попаденията за тима на Николай Митов реализираха Мартин Тошев (18'), Крис Гади (40) и резервата Антони Иванов (82'). Пловдивчани, които имаха няколко добри възможност не просто да намалят резултат, а дори да дадат друга посока на двубоя, реализираха почетното си попадение в даденото от Ивайло Стоянов продължение. Точен бе Анте Аралица, за когото това бе първи гол в елита. Със спечелените три точки Септември събра 27 в актива си и временно зае осмата позиция в класирането. Нещо повече, тимът на Николай Митов се доближи само на точка зад днешния си съперник - Локомотив (Пловдив), който има 28 на сметката си и заема първото място в долната половина на таблицата.@@@Първият опасен удар по посока една от двете врати дойде в 12-ата минута, когато Парвизджон Умарбаев стреля от далечна дистанция, но топката премина встрани от вратата на Септември. Четири минути по-късно домакините отговориха с бърза контраатака отдясно, дошла след грешно отиграване на футболист в черно-бяло. Мартин Тошев и Асен Чандъров направиха добро двойно подаване, като бившият голмайстор на Пирин (Благоевград) стреля, но право в ръцете на Пиргов. В 20-ата минута столичани откриха резултата, след като включилият се в предни позиции Мики Орачев центрира отляво, Чандъров свали към Тошев и за бившия младежки национал на България не бе проблем от близко разстояние да разстреля стража на “черно-белите”. Гостите се опитаха да отговорят подобаващо и изравнят резултата, но с пропуски се отчетоха Анте Аралица и Димо Бакалов. @@@За разлика от пловдивчани, играчите на Николай Митов се възползваха за втори път от открилия се пред тях щанс пет минути преди края на първата част и удвоиха аванса си. След изпълнение на ъглов удар локомотивци не успяха да изчистят добре топката, тя бе върната към границата на наказателното поле, където с техничен пас наляво Фабиано намери Крис Гади и той реализира за 2:0.След почивката гостите излязоха пределно мотивирани да намерят бързо път към гол. Десет минути след подновяването на играта “черно-белите” изпуснаха чудесна възможност да намалят резултата, като само късметът спаси септемврийци след удар с глава на Димитър Везалов. Малко след това Аралица за пореден път получи топката в наказателното поле, добре я запази, финтира защитник и стреля, но в последния момент ударът му бе блокиран. Натискът на “смърфовете” в началните минути обаче не даде резултата и гостите, въпреки че демонстрираха голямо желание и заслужава да реализират гол, не успяха да пратят топката зад Валентин Галев - дали заради липсата на късмет в определени ситуации, или заради добрата игра в защита на домакините. @@@Силните изяви на момчетата на Бруно Акрапович все пак продължиха и след това, но противно на логиката, при една от контраатаките си - в 82-ата минута, Септември отново хвана неподготвена защитата на пловдивчани и след хубаво центриране на голмайстора Гади резервата Антони Иванов прати за трети път топката в мрежата на Пиргов. Логичното, макар и твърде късно и без реално какъвто и да е смисъл, се случи в даденото от главния съдия продължение. След центриране от ъглов удар новото попълнение на Локомотив Анте Аралица увенча добрата си игра в този мач с първи гол в елита на България.Първа професионална лига, XXIV кръгСептември (София) - Локомотив (Пловдив) 3:11:0 Тошев 18'2:0 Гади 40'3:0 Иванов 82'3:1 Аралица 90'Септември: 1. Галев, 10. Чандъров (16. Иванов 60'), 24. Дяков (к), 15. Добрев, 6. Елтон, 11. Тилев, 19. Гади, 9. Тошев (13. Будинов 78'), 41. Меледже, 4. Орачев (25. Стоянов 32'), 26. ФабианоСтарши треньор: Николай МитовЛокомотив: 1. Пиргов, 15. Везалов, 6. Езе, 25. Мохамед, 19. Велковски 10. Марчев (к) (13. Райков 72'), 39. Умарбаев (61. Елитон 66'), 34. Банович, 7. Бакалов, 91. Нур Буна (12. Михалевич 62'), 77. АралицаСтарши треньор: Бруно АкраповичЖълти картони: Фабиано, Меледже (Септември), Буна, Велковски (Локомотив)Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)Асистенти: Георги Дойнов (Търново) и Мирослав Иванов (Сандански)Стадион: “Васил Левски”, СофияМИНУТА ПО МИНУТА