Славия се измъкна от голям резил в 93-ата минута

Отборът на Славия се измъкна от голям резил в Първа лига. "Белите" се спасиха в 93-ата минута от загуба срещу Витоша (Бистрица) в мач от 23-ия кръг. Милчо Ангелов се разписа за най-стария столичен отбор в последните секунди на продължението, след като преди това Даниел Пеев беше точен от фаул в 67-ата минута.Така прокобата на новаците продължава. Тимът отново се размина с първата си историческа победа в елита, като продължава да няма успех в 23 мача. Играчите на Златомир Загорчич пък във втори поред мач грабнаха точката в последните секунди на продълженията. Това се случи и преди седмица срещу Локомотив (Пловдив), когато Янис Карабельов изравни за крайното 1:1 в 95-ата минута на стадион "Васил Левски".@@@На стадиона в Бистрица гостите започнаха с мисълта за трите точки, но момчетата на Костадин Ангелов, който беше променил схемата, бяха мотивирани за първи успех. Най-новото попълнение Георги Ангелов игра от първата минута в центъра на защитата, като остави добро впечатление. Домакините играеха на контраатака, като не даваха много пространства на "белите", а трудният терен също не позволяваше да се играе футбол на високо ниво.@@@Първата възможност беше за Ивайло Димитров още в 3-ата минута, а в 15-ата минута Ангелов спаси вратата на Витоша с хубав шпагат. Вратарят Християн Василев, който замени напусналия Михаил Иванов, показа рефлекс в 21-ата минута, когато Милчо Ангелов стреля.@@@Най-добрата възможност за Витоша се откри пред Лъчезар Котев в 44-ата минута, когато той получи топката пред наказателното поле, обърна се и стреля, но Стериакис успя да избие в корнер.През втората част Орлин Старокин можеше да открие в 60-ата минута, а удар от движение на Андреа Христов в 62-ата минута беше спасен от Василев.@@@Пет минути по-късно Пеев даде аванс на Витоша. Бившият капитан на Локомотив (София) се разписа от фаул. Той стреля остро, никой не игра с топката, която влезе в мрежата на Стериакис. Това беше гол №3 за халфа. @@@Малко преди това Момчил Цветанов дебютира за "белите", които в оставащите минути на срещата търсеха равенството. След няколко удара, които минаха встрани от вратата, Славия продължаваше да губи.В третата минута на даденото четири минутно продължение обаче Ангелов изравни. Преотстъпеният от ЦСКА-София футболист се разписа с глава, като надскочи защитата и засече центриране на Цветанов. Голът беше първи за нападателя в тима на "белите", асистенцията също беше първа за Цветанов, който влезе в 61-ата минута.@@@Играчите на Загорчич останаха без победа от 28 ноември 2017 година, а през тази година имат две точки от три мача. Славия остана на девето място с 26 точки.Витоша пък записа шесто равенство, като с актив от шест точки е на последното 14-то място.ВИТОША - СЛАВИЯ 1:11:0 Пеев (67)1:1 Ангелов (90+3)ВИТОША: 97. Василев, 6. Гьонов, 9. Стоянов, 18. Цанков, 14. Садула, 24. Христозов, 25. Ангелов, 66. Старокин, 80. Котев, 88. Лазаров, 77. ПеевСЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 14. Димитров, 73. Минчев, 6. К. Велков, 29. Ангелов, 77. Велев, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 33. Иванов, 25. Александров, 55. А. ХристовСЪДИЯ: Георги ДимитровСТАДИОН: "Витоша"СЪСТАВИТЕМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВИТОША (БИСТРИЦА)ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА СЛАВИЯФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА