Славия се измъкна от голям резил в 93-ата минута

Отборът на Славия се измъкна от голям резил в Първа лига. "Белите" се спасиха в 93-ата минута от загуба срещу Витоша (Бистрица) в мач от 23-ия кръг. Милчо Ангелов се разписа за най-стария столичен отбор в последните секунди на продължението, след като преди това Даниел Пеев беше точен от фаул в 67-ата минута.

Така прокобата на новаците продължава. Тимът отново се размина с първата си историческа победа в елита, като продължава да няма успех в 23 мача. Играчите на Златомир Загорчич пък във втори поред мач грабнаха точката в последните секунди на продълженията. Това се случи и преди седмица срещу Локомотив (Пловдив), когато Янис Карабельов изравни за крайното 1:1 в 95-ата минута на стадион "Васил Левски".
Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@На стадиона в Бистрица гостите започнаха с мисълта за трите точки, но момчетата на Костадин Ангелов, който беше променил схемата, бяха мотивирани за първи успех. Най-новото попълнение Георги Ангелов игра от първата минута в центъра на защитата, като остави добро впечатление. Домакините играеха на контраатака, като не даваха много пространства на "белите", а трудният терен също не позволяваше да се играе футбол на високо ниво.
Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@Първата възможност беше за Ивайло Димитров още в 3-ата минута, а в 15-ата минута Ангелов спаси вратата на Витоша с хубав шпагат. Вратарят Християн Василев, който замени напусналия Михаил Иванов, показа рефлекс в 21-ата минута, когато Милчо Ангелов стреля.

Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@Най-добрата възможност за Витоша се откри пред Лъчезар Котев в 44-ата минута, когато той получи топката пред наказателното поле, обърна се и стреля, но Стериакис успя да избие в корнер.

През втората част Орлин Старокин можеше да открие в 60-ата минута, а удар от движение на Андреа Христов в 62-ата минута беше спасен от Василев.

Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@Пет минути по-късно Пеев даде аванс на Витоша. Бившият капитан на Локомотив (София) се разписа от фаул. Той стреля остро, никой не игра с топката, която влезе в мрежата на Стериакис. Това беше гол №3 за халфа.

Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@Малко преди това Момчил Цветанов дебютира за "белите", които в оставащите минути на срещата търсеха равенството. След няколко удара, които минаха встрани от вратата, Славия продължаваше да губи.
В третата минута на даденото четири минутно продължение обаче Ангелов изравни. Преотстъпеният от ЦСКА-София футболист се разписа с глава, като надскочи защитата и засече центриране на Цветанов. Голът беше първи за нападателя в тима на "белите", асистенцията също беше първа за Цветанов, който влезе в 61-ата минута.

Витоша Бистрица - Славия 1:1@@@Играчите на Загорчич останаха без победа от 28 ноември 2017 година, а през тази година имат две точки от три мача. Славия остана на девето място с 26 точки.

Витоша пък записа шесто равенство, като с актив от шест точки е на последното 14-то място.

ВИТОША - СЛАВИЯ 1:1