Веселин Живков №1 на Балканите с 6.83 секунди

Веселин Живков спечели трета титла за България на Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, което се провежда в момента в столичната зала "Асикс Арена". След като по-рано днес Силвия Георгиева грабна титлата на 1500 м, а Александра Начева беше безапелационна в тройния скок, възпитаникът на Христо Стоянов също направи много силно бягане на 60 м и триумфира с 6.83 секунди. Националният му рекорд в зала до 18 години е 6.82 сек от по-рано този сезон. Сребърния медал при юношите заслужи гръцкият спринтьор Караянис Сотириос с 6.90 сек, а бронзовото отличие спечели турският представител Мустафа Онур Садикоглу с 6.91 сек.
@@@Другият българин във финала на 60 метра Ивайло Велев завърши пети със 7.06 сек.  В същата дисциплина при девойките триумфира Бабой Мария Андреа от Румъния със 7.45 сек. Второто място зае Доролес Чосич (Хърватия) със 7.61 сек. Третата позиция си поделиха сръбкинята Тамара Вулетич и туркинята Еда Нур Килич с по 7.660 сек.  @@@Единствената представителка на България във финала Никол Андонова се нареди пета със 7.69 сек. Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg ФОТОГАЛЕРИЯ от Балканското първенство ТУК!!!