Виктория Георгиева донесе още един сребърен медал на България

Виктория Георгиева донесе още един медал на България на Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, което се провежда в столичната зала  "Асикс Арена". Родната атлетка направи много разчетено бягане и с атака в последните метри успя да се пребори за второто място с 2:16.61 мин. Балканска шампионка с време 2:14.35 мин стана румънката Богас Диана Елена. Бронзовото отличие заслужи туркинята Медине Йокте с 2:17.03 мин.
Балкански шампионат за юноши и девойки до 20 години@@@
В същата дисциплина при юношите малко не достигна на сина на олимпийската шампионка в биатлона Екатерина Дафовска - Мартин Проданов да стигне до отличие. Проданов нямаше сили да натисне накрая и остана четвърти с 1:53.19 мин. Златото спечели Марино Блудек (Хърватия) с рекорд на шампионатите от 1:51.66 мин.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от Балканското първенство ТУК!!!