Наполи се върна на върха в Серия А

Отборът на Наполи се върна на върха в Серия А след победа като гост с 2:0 над последния в класирането Беневенто. Неаполитанците събраха 60 точки и имат една повече от шампиона Ювентус, който по-рано през деня разгроми Сасуоло със 7:0.
Първото полувреме мина под диктовката на гостите, които отбелязаха един гол чрез Дрис Мертенс но и домакините имаха своите моменти, като в края пропуснаха да отбележат. Гостите нанесоха втори удар в началото на втората част и отказаха домакините да търсят нещо в този мач. Наполи пропусна да открие резултата в 13-ата минута, когато удар на Лоренцо Инсиние уцели напречната греда. Все пак логичното се случи в 20-ата минута, когато Дрис Мертенс с техничен удар от наказателното поле откри резултата с 14-ия си гол за сезона. В 25-ата минута Мертенс беше близо до втори гол, но вратарят на Беневенто Пуджони спаси. Стражът на домакините се прояви добре и три минути по-късно, когато Хосе Кайехон стреля мощно право в тялото му.В края на полувремето Беневенто беше близо до изравняване след страхотна атака, но Джуричич не успя да уцели вратата. В последната минута на редовното време на първата част домакините изпълниха пряк свободен удар след нарушение на Кулибали, но не последва нищо опасно и резултатът се запази.Наполи нанесе своя втори удар в началото на втората част, след като капитанът на гостите Марек Хамшик удвои. Словакът получи топката от Хосе Кайехон отдясно и с удар отблизо направи вратаря на домакините безпомощен. В 56-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Кулибали ритна съперник в опита си да изчисти топката от наказателното поле. Зад топката застана Гилерме, но изпълнението се забави, тъй като беше поискано видеоповторение. В крайна сметка реферът Марко ди Бело отмени решението си, тъй като се оказа, че е имало засада при атаката на Беневенто.В 65-ата минута Наполи беше близо до отбелязването на трети гол, но Мертенс не успя да стигне до топката.В самия край на добавените шест минути Хосе Кайехон беше близо до трети гол, но пропусна след пробив отляво на вратата. В крайна сметка резултатът се запази и така Наполи се откъсна с точка аванс пред Ювентус на върха, докато Беневенто остана твърдо закотвен на дъното. КЛАСИРАНЕ МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА