Куп отсъстващи за ПСЖ, но Неймар ще е на линия срещу Лил

Треньорът на Пари Сен Жермен Унай Емери няма да може да използва няколко основни играчи за предстоящото гостуване на Лил днес. В групата от 18 футболисти не попаднаха Килиан Мбапе, Адриен Рабио и Юлиан Дракслер.Мбапе е наказан за този двубой заради червения картон, който получи в срещата с Рен за Купата на лигата през седмицата. Наказанието му дори може да бъде увеличено, след като изгонването му бъде разгледано от Дисциплинарната комисия следващия четвъртък.Дракслер пък се оплаква от болки в гърба още от мача с Монпелие миналия уикенд и поради тази причина пропусна и гостуването на Рен през седмицата. Той все още не е възстановен и треньорският щаб ще му даде допълнителна почивка.Рабио пък получи контузия на бедрото на една от последните тренировки. Лекарите на тима са преценили, че състоянието му не е достатъчно добро, за да пътува за днешния двубой.Все пак за треньора Емери има и добра новина и тя е за завръщането в състава на опитните защитници Даниел Алвеш и Тиаго Силва. Първият изтърпя наказанието си от три мача за получения червен картон при загубата с 1:2 от Лион. Вторият пък е възстановен от контузия и също попадна в списъка на наставника.До вчера имаше съмнения за участието на Неймар в двубоя. Той също лекуваше травма и не бе ясно дали ще бъде в състояние да играе срещу Лил, но явно състоянието му е достатъчно добро и той също бе включен в групата.