Не дадоха шанс на Хубчев да дебютира срещу Олимпиакос

Българският защитник Христофор Хубчев изгледа от пейката загубата на своя нов отбор АЕЛ (Лариса) с 0:3 от Олимпиакос в среща от 16-ия кръг на гръцкото първенство. Хубчев, който беше привлечен от Дунав, попадна в групата на домакините, но така и не се появи в игра. Иначе АЕЛ се държа достойно до почивката, дошла при нулево равенство, но след нея Олимпиакос отбеляза три безответни гола. Резултата откри Марко Марин в 54-ата минута, а Карим Ансари (68’) и Урош Джурджевич (89’) затвърдиха успеха на шампионите.

В двубоя имаше много напрежение и в няколко ситуации се стигна до размяна на по-остри реплики между футболистите, но реферът овладя страстите.

В класирането начело е Олимпиакос с 35 точки, следван от АЕК и ПАОК с по 34. АЕЛ е на 8-о място с 20 точки.

Освен победата, феновете на гранда от Пирея се зарадваха и на завръщането в тима на Кевин Миралас. Белгийският нападател бе взет под наем от Евертън, а привържениците му спретнаха запомнящо се посрещане на летището.

"Президентът на Олимпиакос направи всичко по силите си, за да ме върне в тима и затова му благодаря", бяха първите думи на Миралас.