Шокиращо, но факт – Реал Мадрид на колене в Москва (видео+галерия)

@@@ Лека-полека гостите от Испания започнаха да диктуват темпото в мача и това донесе няколко опасни разбърквания пред ветерана Игор Акинфеев. В 28-ата минута Каземиро стреля по тревата, но топката се отклони в страничната греда и не навести руската врата. След това дойде ред и на Карим Бензема да докосне изравняването. Капитанът на испанския колос посрещна центриране с глава, но този път напречната греда помогна на Акинфеев и запази крехкия аванс на ЦСКА Москва. @@@ До края на първата част мадридистите имаха преимущество, най-вече териториално, но така и не успяха да стигнат до друга чиста ситуация в наказателното поле на домакините. Така полувремето завърши при преднина на "армейците".След почивката Реал Мадрид отново бе по-активният отбор на терена, но отново акциите на момчетата на Юлен Лопетеги се разбиваха в руската отбрана. В 58-ата минута в игра за "лос бланкос" влезе голямата звезда Лука Модрич. Определеният за №1 на Мондиал 2018 и през миналия сезон в Шампионската лига хърватин смени Лукас Васкес, но не успя да помогне с кой знае какво на своите. @@@ В средата на полувремето Иван Обляков опита мерника си, а при друг случай Кейлор Навас успя да улови топката след не много силен шут към вратата му. В 89-ата минута резервата в състава на "белите" Мариано Диас стреля с глава, но топката отново се отби в гредата - 3:0 при гредите за Реал Мадрид и 1:0 при головете за ЦСКА Москва. В самия край се стигна до разбъркване пред вратата на руснаците, като Рафаел Варан не намери целта с глава. Акинфеев започна да подскача бурно срещу действията на бранителя, което му донесе два бързи жълти картона, които реферът Овидиу Хатиджан му показа в рамките на няколко секунди. Така опитният страж напусна срещата с червен картон, но за изравнителен гол време не остана.

ЦСКА МОСКВА - РЕАЛ МАДРИД 1:01:0

Влашич (2)

ЦСКА МОСКВА:

Акинфеев, Фернандес, Чернов, Влашич, Чалов, Дзагоев, Набабкин, Бийол, Бекао, Ахметов, Обляков.

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Карвахал, Варан, Начо, Кроос, Бензема, Каземиро, Васкес, Асенсио, Регуилон, Себайос.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТА