Арсенал не допусна изненада срещу Брентфорд (видео + галерия)

Отборът на Арсенал се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като победи с 3:1 на "Емиратс" тима от Чемпиъншип Брентфорд. Два гола за успеха на "артилеристите" отбеляза Дани Уелбек, а един добави Александре Лаказет. Гостите вкараха почетно чрез Алън Джъдж, който се разписа директно от пряк свободен удар.
@@@ Така Арсенал не допусна изненада срещу втородивизионния съперник, като любопитното е, че постигна първа победа над него от месец май 1947 година, когато се е изиграла последната среща помежду им. Тогава “артилеристите” печелят с 1:0 на “Грифин Парк” в двубой от елитната лига. Арсенал бързо попари гостите, като откри резултата още в петата минута. Французинът Матео Гендузи центрира в наказателното поле, Дани Уелбек се извиси над всички и попари гостите. В 8-ата минута “артилеристите” бяха близо до удвояване на резултата, но усилията на Смит Роу се оказаха напразни. Постепенно Арсенал установи контрол над събитията на терена, като единствената възможност за гостите в тези минути си остана една ранна намеса на вратаря Бернд Лено. @@@ В 18-ата минута Хенрик Мхитарян можеше да удвои аванса на Арсенал, но не успя да намери добре топката. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но те останаха неудовлетворени. Алекс Иуоби беше фаулиран от Жанвиер в наказателното поле, но реферът Майк Дийн остана безмълвен. Арбитърът явно позволяваше по-свободна игра, тъй като в средата на полувремено се задоволи само с устна забележка след нарушение срещу Гендузи, който беше повален от Дженарис. В следващата минута обаче той показа първия си жълт картон, като негов носител стана Лихтщайнер, който повали Канос, който се опитваше да го преодолее по левия фланг. Малко по-късно играта беше за кратко прекъсната, тъй като двама играчи на Брентфорд се сблъскаха при опита си да спрат обещаваща атака на Арсенал. Футболистите на Брентфорд заиграха по-грубо с наближаването на края на полувремето, но това не им помогна особено. Десетина минути преди края на редовните 90 минути атака, започната от Мхитарян и преминала през Иуоби отляво, беше завършена от Уелбек, който отбеляза втория си гол в мача. @@@ При този развой на мача, футболистите на Бренфорд вече нямаше какво да губят и можеха да погледнат по-смело към вратата на Лено, но сякаш им липсваха идеи за това. Играта продължи да се води пред вратата на гостите, като футболистите на Унай Емери уверено разиграваха. В края на полувремето Брентфорд се размина с трети гол след удар на Мхитарян, но топката беше изчистена. Втората част започна така, както завърши първата - положение пред вратата на Брентфорд, но Жанвиер успя да изчисти в ъглов удар една насочена от Иуоби топка към Уелбек. В 54-ата минута Иуоби намери добре Смит Роу, който се възползва от пространството пред себе си и напредна, но не успя да завърши добре атаката, като прати топката над вратата. В 58-ата минута Алън Джъдж намали резултата, след като се разписа във вратата с удар директно от пряк свободен удар. Две минути по-късно Брентфорд беше близо до изравнителен гол, но Канос прати топката над вратата. Арсенал се опита за отговори на предизвикателството, но гостите действаха много вдъхновено и не спираха да атакуват в опит да шокират един от фаворитите в турнира. По-активната игра на гостите обаче изтощи физическите им сили и те постепенно намалиха оборотите. В края след комбинация между влезлите като резерви Ааарън Рамзи и Александре Лаказет Брентфорд едва не получи трети гол, но французинът стреля над вратата. Все пак Арсенал стигна до трети гол в добавеното време, когато Лаказет намери мрежата след пробив в уморената отбрана на Брентфорд. Това беше и финалният акорд в този сблъсък. Арсенал - Брентфорд 3:1 1:0 Уелбек 5 2:0 Уелбек 37 2:1 Джъдж 58 3:1 Лаказет 90+3

Арсенал: Лено, Лихтщайнер, Холдинг, Мустафи, Монреал, Елнени (83-Рамзи), Гендузи, Мхитарян (75-Торейра), Смит Роу (65-Лаказет), Айоби, Уелбек.

Брентфорд: Дениълс, Одубайо (65-Далсгорд), Каньос (74-Мопай), Йенарис, Уоткинс (79-Бенрама), Могоджо, Джъдж, Сойърс, Жанвиер, Конса, Барбет. МИНУТА ПО МИНУТА