Борнемут излезе на пета позиция след зрелищна победа над Лестър

Борнемут се придвижи до петата позиция във временното класиране на Премиър лийг, след като надделя с 4:2 над Лестър у дома. "Черешките" решиха всичко в своя полза още до почивката, когато водеха с 3:0. Райън Фрейзър (19', 37') отбеляза две попадения, а Джошуа Кинг (41') бе точен от дузпа в края на първото полувреме. "Лисиците" останаха с човек по-малко в 69-ата минута, когато капитанът Уес Морган бе изгонен заради втори жълт картон. След това Адам Смит покачи на 4:0 в стотния си мач в Премиър лийг.

Лестър успя да направи по-почетна тази загуба в заключителните минути, когато Джеймс Мадисън реализира дузпа, а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Тежката загуба отново подлага под съмнение бъдещето на Клод Пюел в Лестър. "Лисиците", за които това е второ поредно поражение, заемат десето място във временното класиране с актив от шест точки.