Лион нанесе първа загуба на Страсбург

Отборът на Лион се постара бързо да се реваншира на феновете си след загубата от Реймс в миналия кръг. Днес "хлапетата" не оставиха шансове на Страсбург и спечелиха срещу тима от Елзас с 2:0. Точни бяха Мартен Терие в 42-ата минута и Бертран Траоре в 64-ата. Загубата е първа за Страсбург, който трябва да благодари на вратаря си Матс Селс, че не получи повече голове на "Стад дьо Люмиер".Домакините направиха доста пропуски преди все пак да открият резултата. В края на първото полувреме Терие се отскубна отляво и с много премерен фалцов удар прати топката във вратата.

Лион продължи да е по-добрият отбор и след почивката. В 64-ата минута Траоре получи пас в наказателното поле, финтира вратаря на гостите и спокойно покачи на 2:0.

С 6 точки тимът на Брюно Женесио се изравни с Пари Сен Жермен, Ним, Дижон и Реймс, но всички те имат мач по-малко.