Хърватия изхвърли Русия след изключителна драма с дузпи! Ще гледаме "шахматистите" срещу Англия!

Наставникът на домакините Станислав Черчесов заложи на Артьом Дзюба в нападение, подкрепян от Александър Самедов, Александър Головин и Денис Черишев. @@@ Златко Далич разположи офанзивна 11-орка с Марио Манджукич и Андрей Крамарич в нападение. По двете крила действаха Анте Ребич и Иван Перишич. В петата минута Головин се шмугна по десния фланг и центрира към Черишев, Деян Ловрен не се справи с изчистването, топката попадна у Дзюба, чийто шут беше блокиран. @@@ В шестата Анте Ребич пребори с тяло Фьодор Кудряшов и от малък ъгъл шутира силно - вратарят изби в корнер. При последвалото центриране Ловрен игра с топката, а след това Ребич стреля с глава над гредата. Срещата беше доста динамична в първите минути и кълбото бързо се пренасяше в другото наказателно поле. Балканският тим успя да реагира сравнително бързо. В 39-ата минута домакините се оголиха в защита, Манджукич напредна отдясно и центрира към непокрития Крамарич, който обърна топката с глава към далечната греда - 1:1. В крайна сметка полувремето завърши при равенство. В тези минути домакините предимно се защитаваха. Далич извади по-офанзивния Перишич и пусна Брозович. Черчесов се лиши от услигите на Черишев и заложи на Фьодор Смолов, подсилвайки атаката. В 72-ата Смолов задържа продължително топката в наказателното поле, изчака прекалено дълго и не успя да стреля. Вместо това атаката продължи надясно, последва центриране и Александър Ерохин стреля опасно с глава - малко над гредата. @@@ В 76-ата Манджукич свали топката на дузпата за Лука Модрич, той се забави с овладяването и ударът му беше блокиран. В последните минути на редовното време двата тима повече внимаваха да не допуснат попадение. @@@ В 89-ата вратарят Субашич получи контузия в бедрото, но поради липса на смени трябваше да стисне зъби и да пази до продълженията, когато е позволена допълнителна четвърта смяна. По-малко от минута по-късно Дамагой Вида се извиси при корнер, стреля с глава, топката се отклони леко от Ведран Чорлука и влезе в мрежата. В крайна сметка попадение беше записано на Вида. В 112-ата Кузяев овладя на гърди избита топка и шутира между купа от играчи. НИкой защитник не успя да блокира удара, но Субашич инстинктивно успя да спре пътя на топката. В 113-ата Смолов финтира защитник в наказателното поле, след което центрира към втората греда, но Субашич някак съумя да смени посоката на топката. В 115-ата Дзагоев центрира от статично положение, а Марио Фернандес изпревари Манджукич и отбеляза с глава, насочвайки неспасяемо в далечния ъгъл - 2:2. Смолов изпусна първата дузпа след доста несполучлив опит за "Паненка". Бразович и Дзагоев отбелязаха, а след това дойде пропускът на Ковачич. Акинфеев плнжира и отрази ниския удар. Веднага след тази грешка Марио Фернандес прати топката покрай гредата в аут. Модрич застана зад топката и вкара с голяма доза късмет. Вратарят изби кълбото в гредата и то сякаш се поколеба дали да влезе в мрежата. Игнашевич, Вида и Кузяев бяха безгрешни. Както и срещу Дания, последната дузпа отново беше за Иван Ракитич, който не сгреши и прати хърватите на 1/2-финал. При дузпите Русия - Хърватия: 0:0 - Смолов пропуска 0:1 - Брозович бележи 1:1 - Дзагоев бележи 1:1 - Ковачич пропуска 1:1 - Фернандес пропуска 1:2 - Модрич бележи 2:2 - Игнашевич бележи 2:3 - Вида бележи 3:3 - Кузяев бележи 3:4 - Ракитич бележи ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ВИЖТЕ ТУК! ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФЕНОВЕТЕ НА РУСИЯ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФЕНОВЕТЕ НА ХЪРВАТИЯ