Историческа победа за Тунис след обрат срещу Панама (видео + галерия)

Отборът на Тунис се поздрави с първа победа на световно първенство от 40 години насам, след като направи обрат срещу Панама и спечели с 2:1 в мач без значение от Група "G" на Мондиал 2018 в Русия. На "Мордовия Арена" в Саранск автогол на Ясин Мериа даде преднина на панамците в резултата в 33-ата минута. В 51-ата минута Фахредин Бен Юсеф изравни за Тунис, а в 66-ата Уаби Хазри стана автор на победния гол. Така Тунис завърши на третото място в групата с 3 точки, а Панама остана на последната четвърта позиция с 0 точки. Белгия спечели Група "G" с 9 точки, а за осминафиналите се класира и тимът на Англия, който остана с 6 точки.
  @@@ Шест минути след почивката Фахредин Бен Юсеф изравни резултата. Той бе изпуснат от отбраната на Панама и с удар от близко разстояние изпрати топката в мрежата след много добре проведена тунизийска атака. @@@ В 72-ата минута Едгар Барсенас отбеляза хубав гол за 2:2, но попадението бе отменено заради нарушение в атака на резервата Луис Техада. l ПАНАМА - ТУНИС 1:2 1:0 Мериа (33-автогол) 1:1 Ф. Бен Юсеф (51) 1:2 Хазри (66) ПАНАМА (4-5-1): Пенедо - Мачадо, Ескобар, Р. Торес (56-Техада), Овале - Барсенас, Годой, Гомес, Авила (81-Аройо), Х. Родригес - Г. Торес (46-Къмингс) ТУНИС (4-3-3): Матлути - Нагез, Бедуи, Мериа, Хадади - Саси (46-Бадри), Схири, Шаалали - Ф. Бен Юсеф, Хазри (89-Страфи), Слити (76-Халил) ЖЪЛТ КАРТОН: Авила, Гомес, Техада (Панама); Саси, Бадри, Шаалали (Тунис) СТАДИОН: "Мордовия Арена", Саранск СЪДИЯ: Наваф Шукрала (Бахрейн) ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧАГЛАСУВАЙ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ! ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА ПАНАМА ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА ТУНИС