Историческа победа за Тунис след обрат срещу Панама (видео + галерия)

Отборът на Тунис се поздрави с първа победа на световно първенство от 40 години насам, след като направи обрат срещу Панама и спечели с 2:1 в мач без значение от Група "G" на Мондиал 2018 в Русия. На "Мордовия Арена" в Саранск автогол на Ясин Мериа даде преднина на панамците в резултата в 33-ата минута. В 51-ата минута Фахредин Бен Юсеф изравни за Тунис, а в 66-ата Уаби Хазри стана автор на победния гол. Така Тунис завърши на третото място в групата с 3 точки, а Панама остана на последната четвърта позиция с 0 точки. Белгия спечели Група "G" с 9 точки, а за осминафиналите се класира и тимът на Англия, който остана с 6 точки.

След скучен половин час игра, в 33-ата минута Панама, не и без солидна доза късмет, излезе напред в резултата. Хосе Луис Родригес стреля извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на Ясин Мериа, заблуди стража Аймен Матлути и се оплете в мрежата.

В 39-ата минута Фахредин Бен Юсеф имаше доста добра възможност да изравни резултата, но ударът му с глава след центриране отляво не намери очертанията на панамската врата. Две минути по-късно пък Уаби Хазри опита шут от въздуха след подаване отляво, но ударът му бе неточен.
Шест минути след почивката Фахредин Бен Юсеф изравни резултата. Той бе изпуснат от отбраната на Панама и с удар от близко разстояние изпрати топката в мрежата след много добре проведена тунизийска атака.

Само две минути след попадението си Бен Юсеф имаше златен шанс за втори гол. Той обаче не успя да се възползва от грешка на бранител на Панама, която му позволи да се озове очи в очи със стража Хайме Пенедо. Бен Юсеф не съумя да преодолее Пенедо, който с отлично спасявене запази резултата 1:1.
В 66-ата минута тунизийците все пак направиха пълен обрат в резултата. След нова блестяща атака, този път Уаби Хазри, необезпокояван, почти от голлинията насочи топката във вратата.
В 72-ата минута Едгар Барсенас отбеляза хубав гол за 2:2, но попадението бе отменено заради нарушение в атака на резервата Луис Техада.
В добавеното време Анибал Годой пропусна прекрасен шанс за гол за Панама и Тунис се поздрави с първата си победа на световно първенство от 40 години. Последният успех на тунизийците бе на Мондиал’78 в Аржентина - 3:1 срещу Мексико.

ПАНАМА - ТУНИС 1:2
1:0 Мериа (33-автогол)
1:1 Ф. Бен Юсеф (51)
1:2 Хазри (66)

ПАНАМА (4-5-1): Пенедо - Мачадо, Ескобар, Р. Торес (56-Техада), Овале - Барсенас, Годой, Гомес, Авила (81-Аройо), Х. Родригес - Г. Торес (46-Къмингс)
ТУНИС (4-3-3): Матлути - Нагез, Бедуи, Мериа, Хадади - Саси (46-Бадри), Схири, Шаалали - Ф. Бен Юсеф, Хазри (89-Страфи), Слити (76-Халил)
ЖЪЛТ КАРТОН: Авила, Гомес, Техада (Панама); Саси, Бадри, Шаалали (Тунис)
СТАДИОН: "Мордовия Арена", Саранск
СЪДИЯ: Наваф Шукрала (Бахрейн)