Проблемите за Тунис нямат край

Проблемите за националния отбор на Тунис на Световното първенство нямат край. Днес стана ясно, че заради контузия на коляното за последната среща в групата срещу Панама отпада и вратарят Фарук Бен Мустафа. При това положение Футболната федерация на страната поиска от ФИФА и им беше разрешено да вземат още един, четвърти вратар на това Световно първенство, след като още в първия двубой с Англия с контузи титулярът Муейз Асен. Травмата в рамото му няма как да бъде преодоляна, а това се отнася и за Бен Мустафа.
M При това положение на вратата ще бъде третият избор в тима Аймен Матлути в мача с Панама. И двата отбора са с по две загуби до момента и излизат в мач за честа си и за първи точки. Срещата е утре от 21.00 часа на стадиона в Саранск. Тунизийците паднаха драматично с 1:2 от Англия на старта, а след това с 2:5 от силния отбор на Белгия. При тази ситуация тимът на Тунис ще картотекира допълнително Моез Бен Шерифа, който днес трябва да пристигне в Русия. Но той няма право да влиза в игра като смяна с решение на треньора. Бен Шерифа може да се появи на терена единствено, ако Матлути се контузи. Както е известно, по правилата на ФИФА всеки отбор има право да картотекира по 20 футболисти и трима вратари. Отборите имат право да водят и четвърти вратар, който обаче не може да получи права, ако има поне един здрав негов колега. ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА БЕЛГИЯ ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА ТУНИС