Аугсбург и Нюрнберг не излъчиха победител в баварското дерби (видео)

Отборите на Аугсбург и Нюрнберг завършиха наравно 2:2 в баварското дерби от 10-ия кръг на Бундеслигата. Аугсбург на два пъти повеждаше с голове на Алфред Финбогасон (11’) и Жонатан Шмид (59’), но гостите изравняваха чрез Александер Фухс (54’) и Лукас Мюел (88’).През първата част домакините бяха по-активният отбор и заслужено поведоха още в 11-ата минута чрез Финбогасон, който се разписа на празна врата от няколко метра. До края на полувремето обаче единствената по-интересна ситуация беше в 24-ата минута, когато Аугсбург можеше да удвои преднината си след изпълнение на корнер, но противников играч успя да изчисти топката пред голлинията.В началните минути след почивката обаче двата отбора заиграха по-опасно. В 54-ата Финбогасон беше близо до втори гол в мача, но ударът му с глава срещна напречната греда. При последвалата атака Фухс изравни резултата, след като Андреас Люте не успя да отрази миналия покрай него изстрел. Само пет по-късно Аугсбург отново поведе след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Шмид, който не остави шансове на противниковия вратар. До края на мача гостите потърсиха ново изравняване и успяха да стигнат до такова. В 88-ата минута Мюел се разписа с глава след изпълнение от корнер и така донесе точката на своя тим.

Така Аугсбург е на 9-о място в класирането с 13 точки, докато Нюрнберг е на 14-о с три по-малко.