Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Аугсбург за пореден път си тръгна с победа от Хановер

Отборът на Аугсбург постигна победа с 2:1 при гостуването си на Хановер 96 в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата. Това е трети пореден успех в германския елит за баварците като гост на този съперник. Головете за победителите отбелязаха Рани Кедира (8’) и Алфред Финбогасон (63’), а за домакините точен беше Ихлас Бебу (72’).

Гостите от Аугсбург поведоха в резултата още в 8-ата минута, когато Кедира се оказа най-съобразителен при разбъркване след корнер и прати топката в противниковата врата. До края на първата част нямаше други сериозни положения за двата тима. Подобна беше ситуацията и през второто полувреме до 63-ата минута, когато Генки Харагучи игра с ръка в наказателното си поле и съдията отсъди дузпа за баварския отбор. Финбогасон я изпълни и я превърна в гол. Надеждите на домакините се съживиха в 72-ата минута, когато Бебу намали разликата с красив шут от границата на наказатателното поле, но до повече попадения в мача не се стигна и така победата отиде при гостуващия тим.

С днешния успех Аугсбург се изкачи до 8-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Хановер се намира на плейофната 16-а позиция с едва 6 пункта от девет мача.