Аугсбург и Нюрнберг не излъчиха победител в баварското дерби (видео)

Отборите на Аугсбург и Нюрнберг завършиха наравно 2:2 в баварското дерби от 10-ия кръг на Бундеслигата. Аугсбург на два пъти повеждаше с голове на Алфред Финбогасон (11’) и Жонатан Шмид (59’), но гостите изравняваха чрез Александер Фухс (54’) и Лукас Мюел (88’).

През първата част домакините бяха по-активният отбор и заслужено поведоха още в 11-ата минута чрез Финбогасон, който се разписа на празна врата от няколко метра. До края на полувремето обаче единствената по-интересна ситуация беше в 24-ата минута, когато Аугсбург можеше да удвои преднината си след изпълнение на корнер, но противников играч успя да изчисти топката пред голлинията.

В началните минути след почивката обаче двата отбора заиграха по-опасно. В 54-ата Финбогасон беше близо до втори гол в мача, но ударът му с глава срещна напречната греда. При последвалата атака Фухс изравни резултата, след като Андреас Люте не успя да отрази миналия покрай него изстрел. Само пет по-късно Аугсбург отново поведе след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Шмид, който не остави шансове на противниковия вратар. До края на мача гостите потърсиха ново изравняване и успяха да стигнат до такова. В 88-ата минута Мюел се разписа с глава след изпълнение от корнер и така донесе точката на своя тим.

Така Аугсбург е на 9-о място в класирането с 13 точки, докато Нюрнберг е на 14-о с три по-малко.