Мертенс измъкна Наполи в драматичен сблъсък (видео)

Отборът на Наполи измъкна победата в 88-ата минута срещу Болоня. Двата тима изиграха много драматичен сблъсък от 19-ия кръг на Серия "А", в които момчетата на Карло Анчелоти надделяха с 3:2. Герой за "небесносините" стана Дрис Мертенс, който донесе важните три точки с плътен удар от 20 метра. Преди това Аркадиуш Милик (15, 51) два пъти даваше аванс на неаполитанците, но Сантандер (37) и Данило (80) с глава изравняваха.
Двамата най-добри футболисти на домакините Лоренсо Инсиние и Калиду Кулибали бяха аут за мача, тъй като изтърпяват наказание от двама мача. Над 40 000 тифози по трибуните подкрепиха Кулибали в битката срещу расизма, след като защитникът беше бурно освиркван заради цвета на кожата си на "Джузепе Меаца" срещу Интер. Гостите имаха първата възможност в 4-ата минута, но Андреа Поли пропусна. Малко по-късно Милик се разписа. Той беше точен в 15-ата минута, като реферът трябваше да гледа ВАР, заради претенциите на гостите за игра с ръка, но попадението беше зачетено.