Ла Лига приключи 2018-а обвита в мъгла и с три гола

“Пчеличките” играха по-настойчиво в атака през първото полувреме и заслужено взеха голова преднина. В 23-ата минута Алекс Морено направи изключителен рейд по левия фланг, преодоля трима и центрира остро в малкото наказателно поле, където Тоньо Гарсия сам заби топката в собствената си мрежа. Домакините имаха още няколко опасни атаки, при които не се стигна до удар. До почивката стражът на Райо Столе Димитриевски направи две спасявания при сравнително опасни изстрели. В 60-ата валенсианци стигнаха до изравняване след скоростна акция. Хосе Моралес напредна отдясно и подаде назад около точката на дузпата, където Рубен Рочина насочи технично до дясната греда на вратаря. В 67-ата мадридчани отново стигнаха до аванс след грешка на вратаря Ойер, който изби топката в краката на Раул де Томас и той реализира от шест метра - 2:1. До края домакините удържаха победата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ