Ла Лига приключи 2018-а обвита в мъгла и с три гола

Отборът на Райо Валекано надделя с 2:1 над гостуващия Леванте в двубой от 17-ия кръг на Примера, с който испанският футбол сложи край на календарната 2018 година. Автогол на Тоньо Гарсия (23) и попадения на Раул де Томас (67) зарадваха публиката на “Вайекас”. Рубен Рочина се разписа за гостите от “Сиутат де Валенсия” в 60-ата минута. Срещата се игра при наличието на много сериозна мъгла, която до голяма степен затрудняваше играчите на двата отбора. Въпреки победата мадридският тим остава на предпоследното място.
“Пчеличките” играха по-настойчиво в атака през първото полувреме и заслужено взеха голова преднина. В 23-ата минута Алекс Морено направи изключителен рейд по левия фланг, преодоля трима и центрира остро в малкото наказателно поле, където Тоньо Гарсия сам заби топката в собствената си мрежа. Домакините имаха още няколко опасни атаки, при които не се стигна до удар. До почивката стражът на Райо Столе Димитриевски направи две спасявания при сравнително опасни изстрели.
В 60-ата валенсианци стигнаха до изравняване след скоростна акция. Хосе Моралес напредна отдясно и подаде назад около точката на дузпата, където Рубен Рочина насочи технично до дясната греда на вратаря. В 67-ата мадридчани отново стигнаха до аванс след грешка на вратаря Ойер, който изби топката в краката на Раул де Томас и той реализира от шест метра - 2:1. До края домакините удържаха победата.