Гредите и автогол провалиха Милан срещу Бенфика (видео)

Отборът на Милан записа втора загуба с 0:1 в приятелския турнир International Champions Cup. Този път "росонерите" отстъпиха през португалския Бенфика на “Жилет Стейдиъм” във Фоксбъро, САЩ, макар да доминираха през първата част, а през втората извършените смени нарушиха ритъма на игра.
Само преди няколко дни италианският гранд загуби със същия резултат от Байерн (Мюнхен), а в събота в Кардиф предстои последната контрола, като съперник е английският Манчестър Юнайтед. Голът за Бенфика падна в 70-ата минута, когато се разписа бившият футболист на Милан Адел Таарабт, който стреля от границата на наказателното поле след корнер, топката рикошира в тялото на Лукас Билия и изненада вратаря Пепе Рейна. Попадението беше записано на сметката на Таарабт, но на практика беше автогол.

Have a look at how

@SLBenfica

will start tonight against

@acmilan #ICC2019 #benfica pic.twitter.com/Q3crjhoH53

Любопитното е, че двата тима бяха играли едва шест пъти помежду си преди този мач, като Милан има четири победи, а два пъти срещите са завършвали наравно.Тази вечер Бенфика успя да спре черната серия и записа първи успех.

Милан - Бенфика 0:1 0:1 - Таарабт 70

Милан: Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Родригес, Чалханоглу, Билия Сусо, Кастийехо, Борини, Пьонтек.

Бенфика: Одисеас, Нуно Тавареш, Габриел, Рубен, Пици, Феро, Рафа, Грималдо, Таарабт, Фейса, Сеферович. МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ГЛЕДАЙТЕ ТУК