Атлетико Мадрид прибави нова победа по обичайния начин (видео)

С гол на Антоан Гризман от дузпа Атлетико Мадрид надви Леванте с 1:0 на свой терен в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. По този начин съставът на Диего Симеоне се доближи на 2 точки до лидера Барселона, който по-късно днес излиза срещу Ейбар. Френският голаджия беше точен в 57-ата минута. Друго попадение на "дюшекчиите" преди почивката беше отменено след ВАР. Атлети пропиляха няколко чисти положения и това можеше да им коства успеха, защото на два пъти съперникът се размина с изравняването. Атлетико вече няма загуба в 16 поредни двубоя в Примера.
  В 11-ата минута Коке изпрати топката в мрежата след пас на Витоло, но след това се намеси ВАР и отмени гола. Оказа се, че Родри е бил извършил нарушение секунди по-рано. Едва след 20-ата минута футболистите на Леванте погледнаха по-смело напред и отправиха два далечни изстрела, които Ян Облак улови без усилия. Момчетата на Симеоне обаче бързо си върнаха инициативата и последваха нови опасности пред Ойер, като веднъж стражът парира засичане на Гризман. До почивката Гризман пропусна още две положения, а веднъж бранител на Леванте се намеси в последния момент, за да избие шут на Витоло. Столичани започнаха силно и втората част и не след дълго поведоха в резултата. В 57-ата Томас Парти подаде отляво, а опитващият се да го спре Никола Вукчевич спря топката с дясната си ръка. Последваха обичайните протести от страна на гостите, но реферът - след консултация и с ВАР - посочи бялата точка. Гризман реализира майсторски и Атлетико излезе напред - 1:0. Последва опасен изстрел на сантиметри до гредата на гостите, но в 70-ата минута Wanda Metropolitano изтръпна. Тогава Хосе Моралес излезе на стрелкова позиция, но Облак демонстрира световна класа и отрази. Десетина минути по-късно отново стана интересно. Първо бомбен шут на Томас профуча близо до целта, а в ответната атака капитанът на Атлетико Годин спаси своя отбор от сигурен гол след шут на Енис Барди. Защитната линия на Леванте вече беше изтеглена по-напред и в 86-ата резервата Тома Льомар получи пас зад нея, но не подаде на останалия сам Никола Калинич, а реши да преодолява вратаря и така затвори ъгъла си. До края не се случи нищо интересно и Атлетико прибави нови 3 точки. През идната седмица тимът от Мадрид приема Жирона за купата и след това ще гостува на слабака Уеска.  Леванте пък е 11-и в класирането и след реванша на "Камп Ноу" го очаква домакинство на Валядолид. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА АТЛЕТИКО ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛЕВАНТЕ