Десподов не влезе при тежка загуба на Каляри от Рома

Отборът на Рома постигна класически успех с 3:0 над Каляри в среща от 34-ия кръг на Серия "А". Римляните поведоха с гол на Федерико Фацио с глава в 5-ата минута. В 8-ата Хавиер Пасторе удвои преднината на тима си, а в 86-ата Александър Коларов направи резултата класически. Българският национал Кирил Десподов остана на резервната скамейка за сардинци и не влезе в игра, като в предни позиции за отбора действаха Жоао Педро и Леонардо Паволети. Срещата между двата тима на "Олимпико" бе от голямо значение за тима на Клаудио Раниери, който влезе в Топ 4 преди мачовете на директните конкуренти на тима за класиране в Шампионска лига - Милан и Аталанта.
Срещата започна повече от добре за Рома и отборът поведе още в 5-ата минута с гол на Федерико Фацио. След центриране от ъглов удар защитникът се възползва от доста слаба изява за Лука Чепители, като стреля с глава към вратата на Алесио Краньо. Топката се отби в страничния стълб и въпреки че стражът успя да се намеси, кълбото премина голлинията с пълния си обем. РОМА - КАЛЯРИ 3:0 1:0 Фацио (5) 2:0 Пасторе (8) 3:0 Коларов (83) РОМА: Миранте, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Нзонзи, Пелегрини, Клуйверт, Пасторе, Ел Шаарауи, Джеко