РБ (Лайпциг) не си даде първото място в спектактъл с Байерн (видео)

РБ (Лайпциг) и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в най-атрактивния двубой от началото на сезона в Бундеслигата. След този мач от 4-ия кръг домакините запазиха лидерската си позиция с точка преднина пред Борусия (Дортмунд) и с две повече от шампионите. Роберт Левандовски изведе гостите напред още в 3-ата минута, но в края на полувремето Емил Форшберг изравни от дузпа. Евентуален успех щеше да изведе мюнхенци начело, но тази вечер те имаха сериозен съперник срещу себе си. Баварците удариха две греди, но пък и домакините пропуснаха куп положения. Дербито изобилстваше от голови ситуации, но отлично се представиха и двамата вратари Петер Гулачи и Мануел Нойер. При 1:0 в полза на Байерн пък ВАР отмени дузпа за тима. ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БАЙЕРН