Резервата Али Соу отсрами ЦСКА-София в Стралджа, Тони Уот с куп пропуски (видео)

ЦСКА-София победи Поморие с 1:0 в контрола, която се игра в Стралджа. Единственото попадение вкара резервата Али Соу в 67-ата минута.Футболистите на Люпко Петрович можеха да спечелят и с по-убедителен резултат, но на два пъти Тони Уот и Соу пропуснаха сами срещу вратаря, а удар с глава на шотландеца бе избит от голлинията.Червените заложиха на част от резервните си футболисти. В състава се завръна вторият капитан на тима Рубен Пинто, който бе изпаднал в немилост през последния месец. Той обаче не бе с лентата, тъй като с нея отново излезе Петър Занев. Сред титулярите започна и младият Асен Дончев.Първата опасност изненадващо бе пред вратата на червените. В 3-ата минута футболист на Поморие стреля от 25 метра, топката се насочи към горния десен ъгъл на вратата, но Бусато демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.В 7-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Тони Уот бе изведен с 50-метров пас фронтално сам срещу вратаря, нападателят напредна и шутира покрай стража на втородивизионния тим, но и покрай дясната греда.В следващите минути последваха три удара по посока на черевната врата, но Бусато се намеси добре във всички ситуации. ЦСКА-София отговори с изстрел от фаул на Кери в 25-ата минута, който бе спасен от вратаря на Поморие.В 32-ата минута Уот изпусна за втори път сам срещу вратаря. Головото положение отново дойде след 50-метров пас, този път към Евандро. Бразилецът овладя и намери шотландеца в наказателното поле на втородивизионния тим, но той не си спря добре топката, позволи на стража на Поморие да скъси дистанцията, а след това и да отрази неговия шут.След почивката темпото на игра спадна, а с него намаляха и интересните положения пред двете врати, поне в началото на полувремето. Нещата се промениха в последния половин час и най-вече след появяването в игра на Али Соу. В 66-ата минута Поморие пропиля най-чистата си възможност за попадение, когато футболист на втородивизионния тим нахлу отляво в наказателното поле на червените, преодоля Албентоса и стреля силно, но в аут.В ответната атака ЦСКА-София поведе. Автор на попадението стана Али Соу, който се разписа в 67-ата минута след центриране отляво и удар с глава.Само четири минути по-късно Соу изскочи сам срещу вратаря, но пропусна. Последва добавка с глава на Уот, който виждаше как изпраща топката в мрежата на съперника, но защитник на Поморие изчисти от голлинията.В 78-ата минута играчите на Люпко Петрович направиха още един пропуск. Соу бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, опита да реализира с шут в далечния ъгъл, но изпрати топката в аут.ЦСКА-СОФИЯ - ПОМОРИЕ 1:01:0 Али Соу 67

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Густаво Бусато, 27. Асен Дончев, 11. Петър Занев, 24. Нуно Томаш, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони УотРезерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Раул Албентоса, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 4. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 2. Кристиян Атанасов, 22. Али Соу