Първата крачка е направена! България се справи с Египет във Варна (видео + галерия)

България постигна ценна победа над отбора на Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) гейма в първата си среща от олимпийската квалификация, която се провежда във Варна. С изключение на първия гейм египтяните успяха максимално да затруднят националите ни, но трикольорите все пак взеха важна победа по пътя към Токио 2020.
@@@ За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров. България бързо поведе с 2:0 и 3:1 след 3 поредни успешни атаки на Цветан Соколов.@@@ Блокада на Виктор Йосифов и 9:4 за България. Силната игра на възпитаниците на Силвано Пранди продължи. Националите дръпнаха с 6 точки при 13:7 и това накара Гидо Вермюлен да вземе прекъсване за Египет. Светослав Гоцев изпълни техничен флот серис, а Виктор Йосифов направи единична блокада за 16:9 при второто техническо прекъсване. Две поредни блокади на Цветан Соколов и Виктор йосифов направиха резултата 18:9. Гидо Вермюлен взе прекъсване за Египет. Ас на Светослав Гоцев и 20:9. Блокаут на Тодор Скримов доведе резултата до 21:9. Атака по диагонала на тодор Скримов от зона 4 и 23:10. Блокаут на Виктор Йосифов изведе България до геймбол при 24:10. Атака на Цветан Соколов по правата и блокадата донесе успеха на националите в първата част с 25:11.@@@ Втората част започна по-добре за волейболистите на Египет, които успяха да поведат с 3:2. Това ядоса възпитаниците на Силвано Пранди, които вдигнаха оборотите. Мощна атака на Тодор Скримов и 8:6 за България при първото техническо прекъсване. @@@ Последваха 3 поредни точки за волейболистите на Египет, които поведоха с 9:8. Цветан Соколов изравни при 9:9. Технична атака на Николай Пенчев и България поведе с 13:10. Гидо Вермюлен взе прекъсване за шампионите на Африка.@@@ Националите поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Разликата нарасна на 3 точки при 17:14. Гостите от Египет не се отказаха и съумяха да изравнят резултата при 18:18. Египетска блокада спря атака на Цветан Соколов и африканците поведоха с 19:18. Блокаут на Тодор Скримов и България отново поведе с 21:20. Египет отново записа 2 поредни точки и пак поведе с 22:21. Силвано Пранди взе прекъсване за България.  Атака на Светослав Гоцев по блокадата и равенство при 22:22. Нова добра проява на Светослав Гоцев и България поведе с 23:22. Гидо Вермюлен взе прекъсване за Египет. Цветан Соколов изведе тима ни до геймбол при 24:23 с остра атака по късия диагонал от зона 4. Добромир Димитров би сервиса в аут и 24:24. Контраатака на Цветан Соколов изведе България до втори геймбол при 25:24. 25:25. Двойна блокада срещу атака на Цветан Соколов и Египет стигна до геймбол при 26:25. Диагоналът ни веднага върна равенството с атака по блока за 26:26. Нова блокада срещу атака на Цветан Соколов и 26:27. Тодор Скримов възстанови равенството при 27:27. Трети геймбол за Египет след 28:27. Капитанът Виктор Йосифов атакува мощно в центъра за ново равенство 28:28. Египет стигна до 6-и геймбол при 31:30, след като Тодор Скримов атакува в аут. точно Тодор Скримов възстанови равенството за 31:31. Последва ас на Светослав Гоцев за 32:31. Двойна блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов донесоха успеха на България при третия геймбол за 33:31. @@@ Третата част стартира равностойно, но египтяните успяха да поведат с 8:6 при първото техническо прекъсване. Виктор Йосифов намали до 8:9. Постепенно грешките в нашия тим зачестиха и това даде възможност на тима на Египет да дръпне с 16:11 при второто техническо прекъсване. Единична блокада на Николай Пенчев намали резултата до 12:16. Двоен блок на Виктор Йосифов и Добромир Димитров и 15:19. Цветан Соколов атакува в аут и Египет поведе с 23:17. Силвано Пранди пусна в края на гейма Алекс Грозданов, Розалин Пенчев, Венелин Кадънков. Египет успя да затвори третата част с 25:19.@@@ Четвъртата част започна с 2 точки преднина за Египет. България поведе при 4:3, а Ас на Виктор Йосифов направи 5:3. Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 по диагонала за 6:4. Светослав Гоцев направи 7:6. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7. Равностойната игра продължи до 11:11. Тук Мартин Атанасов замени Николай Пенчев. Още при първата си атака Мартен Атанасов атакува мощно за 12:11. Мощна атака на Цветан Соколов и 13:11 за България. Перфектна комбинация Георги Сеганов - Светослав Гоцев и 14:12. Грешка в атака на Египет донесе 15:13. Националите дръпнаха с 16:14 при второто техническо прекъсване.  Блокаут на Цветан Соколов направи 17:14. При 18:14 Гидо Вермюлен взе прекъсване за Египет. Тодор Скримов атакува една много трудна топка в блокадата, която след това излезе в аут и 19:14. Селекционерът на България Силвано Пранди не скри задоволството си и започна да ръкопляска на изпълнението. Ново отлично изпълнение на Тодор Скримов и 20:15. Две поредни точки на Мартин Атанасов и 23:18 за България. Светослав Гоцев изведе националите до мачбол - 24:18. Тодор Скримов заби победната точка за България в 4-ата част - 25:19 и победа с 3:1 гейма в мача. @@@ Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 28 точки (1 ас, 1 блок, 68% ефективност в атака), Тодор Скримов добави 14 точки (1 ас, 1 блок, 57% ефективност в атака). @@@ За "фараоните" Ахмед Шафик приключи с 16 точки (2 аса, 2 блокади), 15 записа Хишам Еуаис (1 ас, 1 блокада). @@@     След изиграването на днешните срещи Бразилия (3:0 гейма) и България (3:1 гейма) имат по една победа, докато Египет (1:3 гейма) и Пуерто Рико (0:3 гейма) с по една загуба.@@@ Утре турнирът продължава с нови два мача. От 17.00 часа Бразилия играе с Египет, а от 20.30 часа България среща тима на Пуерто Рико. @@@   БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 28, Николай Пенчев 6, Тодор Скримов 14, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 11 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров 1, Алекс Грозданов, Розалин Пенчев 1, Венелин Кадънков, Мартин Атанасов 2)