Съдията и вратарят позволиха на Челси да развали домакинския дебют на Артета в Арсенал (видео)

Челси надви Арсенал с 2:1 като гост в драматичен сблъсък от 20-ия кръг на Премиър лийг, с което се утвърди на четвъртото място. Това беше дебют на “Емиратс” за новия мениджър на домакините Микел Артета, но днес и късметът не беше с тима му. Ключова роля за обрата от 1:0 до 1:2 изиграха реферът и вратарят на “топчиите” Бернд Лено. В 76-ата арбитърът Крейг Поулсън спести втори жълт картон на Жоржиньо за задържане в центъра на терена, а седем минути по-късно точно той изравни резултата след гаф на германския страж. В 87-ата Тами Ейбрахам вкара второто попадение за “сините”. Пиер-Емерик Обамеянг беше извел Арсенал напред след 13 минути игра. За тима от “Емиратс” това е четвърто поредно поражение на свой терен във всички турнири, като отборът остава чак на 12-а позиция.Имаше съмнения и за нарушение на Жоржиньо при изравнителния гол, но и те бяха подминати. Арсенал стартира много силно, но след час игра отпадна физически и не успя да задържи преднината си. В същото време мениджърът на Челси Франк Лампард отчете своя грешка със схемата на игра и още в 34-ата минута направи смяна. Това беше втори двубой за новия мениджър на “топчиите” Микел Артета, след като при дебюта си преди три дни отборът му стигна до 1:1 срещу Борнемут. Бившият капитан Гранит Джака, който е пред трансфер в Херта (Берлин), не взе участие в мача. Официалната версия гласи, че той е болен. Освен него Артета замени още един футболист в сравнение с последната среща - Сократис Папастатопулос. Новите бяха Калъм Чеймбърс и Матео Гендузи.@@@ Челси също не беше в добра серия - три загуби в най-скорошните четири мача от Премиър лий. И “сините” бяха играли преди три дни, когато загубиха у дома с 0:2 от Саутхамптън. Лампард също направи само две промени в стартовия си състав. Матео Ковачич и Мейсън Маунт започнаха вместо Жоржиньо и Калъм Хъдсън-Одой. Срещата започна с два пробива на Рийс Нелсън по дясното крило на атаката на Арсенал и опит на Давид Луис да вкара със странична ножица. В 9-ата минута бившият защитник на Челси нанесе и първия точен изстрел - от пряк-свободен удар, но Кепа Арисабалага не допусна грешка. За последните 20 минути Челси хвърли всичко в атака с вклюването в игра на още един офанзивен играч в лицето на Хъдсън-Одой за сметка на халфа Ковачич.В 74-ата минута Давид Луис спаси сигурен гол, след като пресече подаване в наказателното поле. В 76-ата Жоржиньо задържа Гендузи в центъра и футболистите на Арсенал поискаха той да получи жълт картон, който щеше да му бъде втори. Реферът Крейг Поулсън обаче не показа такъв.@@@ Две минути след това Джо Уилок пропусна да реализира втори гол за Арсенал, след като стреля в аут. В 83-ата минута Челси изравни след попадение на Жоржиньо, който се възползва от неправилно излизане на вратарят Лено. При ситуацията останаха съмнения и за нарушение на италианския национал срещу Лукас Торейра, но реферите замълчаха. @@@ В 87-ата "сините" нанесоха втория си удар след контраатака, при която Вилиан намери незабележимия до момента Ейбрахам, който спокойно овладя пред погледа на Мустафи и промуши кълбото между краката на Лено - 2:1 за Челси.@@@ В следващия си мач на Арсенал му предстои нов тежък тест у дома - срещу Манчестър Юнайтед, а Челси ще гостува на Брайтън. И двете срещи ще се изиграят на 1 януари. СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ