Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Евертън и Арсенал отегчиха новите си мениджъри (видео)

Евертън и Арсенал изиграха доста посредствен първи двубой от 18-ия кръг на Премиър лийг, след като завършиха 0:0 на "Гудисън Парк" в двубой, в който головите положения бяха истинска рядкост. Срещата бе изгледана на живо от новите мениджъри на отборите Микел Артета и Карло Анчелоти.

Фабиан Делф се завърна в състава на "карамелите", след като не бе играл от 3 ноември. Фъргюсън иначе направи три промени в сравнение с двубоя с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Мейсън Холгейт замени Майкъл Кийн в центъра на отбраната, а Джибрил Сидибе също започна отдясно на отбраната.

Цели пет промени направи Люнгберг в сравнение със загубата от Манчестър Сити. Букайо Сака, Давид Луис, Гранит Джака, Рийс Нелсън и Емил Смит-Роу бяха титуляри. Месут Йозил остана извън групата, а Николас Пепе и Александре Лаказет бяха сред резервите за началото.
Дънкан Фъргюсън трябваше да направи принудителна смяна още в 11-ата минута, тъй като Иуоби получи разтежение. Дженк Тосун влезе на неговото място.

Евертън  имаше известно предимство през първото полувреме, в което двата отбора така и не успяха да нанесат нито един точен удар, нито да създадат някакви по-особени чисти положения. Сигурдсон веднъж стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата. В края на полувремето Дейвис проби добре и центрира към Тосун, който засече с коляно, но над напречната греда. Веднага след това и гостите създадоха първата си по-интересна атака и отправиха изобщо първия си удар в мача. Мартинели бе изведен добре от Торейра, но шутира неточно.
Арсенал започна доста по-добре второто полувреме. В 51-вата минута центриране от корнер бе отклонено с глава към далечната греда от Чембърс. Обамеянг засече отблизо, но Пикфорд показа страхотен рефлекс и изби.
В 68-ата минута Ричарлисон проби добре в наказателното поле, след което върна към Калвърт-Люин не неговият удар бе блокиран самопожертвувателно от Торейра. ВАР провери евентуална игра с ръка, за каквато домакините претендираха, но дуза нямаше.

След последвалия корнер имаше и игра с ръка на Уилок, но сигнал отново нямаше.
В 78-ата минута Лаказет замени Обамеянг. Това не промени нищо.
Така Дънкан Фъргюсън приключи периода си като мениджър на Евертън без загуба в редовното време. Фреди Люнгберг пък остана с една победа с петте си мача начело на Арсенал.