Край на квалификациите за Евро 2020! Ясни са 20 от 24-те финалисти

Квалификациите за Евро 2020 приключиха с изиграването на срещите от групи С, Е, G и I. Единствената въпросителна беше кой ще е вторият отбор от група Е, като преди днешните мачове три отбора имаха шанс да последват Хърватия на еврофиналите. В крайна сметка Уелс спечели с 2:0 прекия двубой с Унгария и зае заветното второ място. И двете попадения бяха дело на халфа на Ювентус Аарън Рамзи.

Словакия също таеше надежди за втората позиция. Марек Хамшик и компания си свършиха работата - 2:0 срещу Азербайджан, но се нуждаеха Уелс и Унгария да завършат наравно, което не се случи.

В другите мачове нямаше изненади, ако не броим победата на Латвия над Австрия (1:0). Със същия резултат Северна Македония се наложи над Израел, а победителят в групата Полша надви с 3:2 Словения с гол на халфа на Лудогорец Яцек Горалски.

В група "С" фаворитите бяха безмилостни - Германия разгроми Северна Ирландия с 6:1, а Холанди заби пет безответни гола на Естония. Първото място в класирането остана за Бундестима.

Голово шоу имаше и в група "I", където Белгия смачка Кипър с 6:1, а Русия победи с 5:0 Сан Марино. Шотландия пък направи обрат срещу Казахстан (3:1) и финишира на трета позиция.

Останалите четири квоти за Евро 2020 ще се разиграят през март чрез баражите от Лигата на нациите, в които ще участва и България.

Евроквалификации - 10-и кръг:

Група С Холандия - Естония 5:0 1:0 Ж. Вайналдум (6) 2:0 Н. Аке (19) 3:0 Ж. Вайналдум (65) 4:0 Ж. Вайналдум (79) 5:0 М. Боаду (87) МИНУТА ПО МИНУТА Германия - Северна Ирландия 6:1 0:1 М. Смит (7) 1:1 С. Гнабри (19) 2:1 Л. Горетцка (43) 3:1 С. Гнабри (47) 4:1 С. Гнабри (60) 5:1 Л. Горетцка (73) 6:1 Ю. Брант (90) МИНУТА ПО МИНУТА

Група Е

Уелс - Унгария 2:0 1:0 А. Рамзи (15) 2:0 А. Рамзи (47) МИНУТА ПО МИНУТА Словакия - Азербайджан 2:0 1:0 Р. Боженик (19) 2:0 М. Хамшик (86) МИНУТА ПО МИНУТА

Група G

Полша - Словения 3:2 1:0 С. Шимански (3) 1:1 Т. Матавц (14) 2:1 Р. Левандовски (54) 2:2 Й. Иличич (61) 3:2 Я. Горалски (81) МИНУТА ПО МИНУТА Латвия - Австрия 1:0 1:0 М. Ос (65) МИНУТА ПО МИНУТА Северна Македония - Израел 1:0 1:0 Б. Николов (45) МИНУТА ПО МИНУТА

Група I

Белгия - Кипър 6:1 0:1 Н. Йоану (14) 1:1 К. Бентеке (16) 2:1 K. Де Бройне (36) 3:1 К. Де Бройне (42) 4:1 Я. Ферейра-Караско (44) 5:1 К. Христофору (51) авт. 6:1 К. Бентеке (68) МИНУТА ПО МИНУТА Сан Марино - Русия 0:5 0:1 Д. Кузяев (3) 0:2 С. Петров (19) 0:3 А. Миранчук (49) 0:4 А. Ионов (56) 0:5 Н. Комличенко (78) МИНУТА ПО МИНУТА Шотландия - Казахстан 3:1 0:1 Б. Зайнутдинов (34) 1:1 Дж. Макгин (48) 2:1 С. Нейсмит (64) 3:1 Дж. Макгин (90) МИНУТА ПО МИНУТА Всички финалисти до момента: