Шотландия спечели битката с Казахстан за третото място (видео)

Шотландия завърши евроквалификациите в група I с домакинска победа с 3:1 над Казахстан.

Гостите поведоха в резултата в 34-ата минута след силен шут на Бактияр Зайнутдинов от дъгата на наказателното поле. Островитяните все пак стигнаха до обрат през втората част. В 48-ата Джон Макгин изравни от пряк свободен удар, а в 64-ата при една избита топка Стивън Нейсмит се извиси над всички и с глава даде аванс на своя отбор. Крайното 3:1 оформи Макгин с втория си гол в мача.

Така Шотландия завърши на третата позиция в групата с актив от 15 точки, като ще се надява да се класира за Евро 2020 през плейофите на Лигата на нациите, където е сред потенциалните съперници на България. Казахстан пък остана на петото място с 10 пункта.