Петгеймови битки на старта на Източната група във Висшата лига

Две петгеймови драматични битки се получиха на старта на Източната група във второто ниво от волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) надиграха като гости Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 (25:23, 25:19, 20:25, 20:25, 15:10) в мач, който се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Двубоят премина през големи обрати, като беройци извоюваха успеха след около 130 минути игра. Гостите поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха срив, като домакините се възползваха с пълна сили и успяха да се върнат в играта. Пловдивчани взеха следващите две части и мачът стигна до тайбрек. В петата решителна част тимът на Берое показа по-големи възможности, като диктуваше играта и наложи волята си с 15:10, а с това изкова и крайната победа, като започна с успех в надпреварата. Не по-малко драматичен бе и другия двубой от първия кръг, в който Дея спорт (Бургас) надигра като гост Черноморец (Бяла) също с 3:2 (27:25, 25:27, 25:21, 23:25, 16:14). Интригата в този мач бе до самия край, като тайбрекът бе изключително оспорван. В крайна сметка Дея спорт показа повече устойчивост и психика, като наложи волята си с 16:14 и спечели мача, а с това се поздрави с успех в първия кръг.   Последният двубой от стартовия кръг е между ПСК Локомотив (Пловдив) и Раковски 1964 (Севлиево), който е днес от 18:00 часа в спортна зала „Строител“.   Поради нечетният брой отбори – седем и ротацията на старта почива тимът на Царево.