Витал Хейнен дебютира с драматична победа начело на Перуджа (видео + снимки)

Белгийският специалист Витал Хейнен, който през миналата година изведе Полша до световната титла, дебютира официално начело на вицишампиона на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа).Перуджа победи трудно като гост Топ Волей в Латина с 3:2 (29:27, 27:29, 25:22, 18:25, 16:14) пред 1931 зрители в зала “Паласпорт” в Латина.Двубоят бе изключително равностоен и напрегнат. Витал Хейнен остави резерва в началото на мача звездата Вилфредо Леон, но се наложи да го включи в игра още в първата част, а след това остана на игрището и до края на двубоя.Домакините от Латина стигнаха до тайбрек, след като спечелиха убедително 4-ия гейм с 25:18. В 5-ия гейм волейболистите на Латина дирижирани умело от опитния разпределител Даниеле Сотиле поведоха с 5:2 и 10:8, но не успяха да задържат аванса си и допуснаха драматична загуба с 14:16 в тейбрека и 2:3 гейма в мача.Най-резултатни за Перуджа станаха Вилфредо Леон (1 ас, 1 блок, 54% ефективност в атака, 50% перфектно и 64% позитивно посрещане), Филипо Ланца (2 аса, 44% ефективност в атака, 17% перфектно и 55% позитивно посрещане) и Александър Атанасийевич (2 аса, 1 блок, 37% ефективност в атака) с по 16 точки. Марко Подрасчанин (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака) и Фабио Ричи (2 аса, 3 блока, 63% ефективност в атака) добавиха по 15 точки.

За Латина най-резултатен стана френският диагонал Жан Патри с 21 точки (1 ас, 3 блока, 47% ефективност в атака), а Маартен Ван Гардерен добави още 20 точки (2 блока, 49% ефективност в атака, 28% перфектно и 54% позитивно посрещане).

ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 2:3 (27:29, 29:27, 22:25, 25:18, 14:16)