Българче спечели второ място на световните финали на "Kinder+ Sport"

Даниъл Спасов (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) спечели сребърен медал на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Надпреварата се проведе на кортовете на Кънтри Клуба в Монте Карло, а в състезанието участваха деца от 9 до 12-годишна възраст.Тенисистите бяха разпределени в две възрастови групи – до 10 и до 12 годишна възраст.При момчетата до 12 г. Даниъл Спасов (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) отстъпи във финала с 3-6, 0-6 на Колос Кинсеш от Унгария. Преди този мач Спасов постигна четири поредни победи.

При момчетата до 10 г. Владимир Цонков (ТК "1882", гр.София) триумфира с титлата в утешителната напревара. Във финала Цонков победи с 4-0, 4-2 Артисом Аскирка от Беларус.

При момичетата до 10 г. Антония Станева (ТК "Славия", гр.София) отстъпи във финала на утешителната надпревара с 1-4, 0-4 на Стефания Непарент от Беларус.

При момичетата до 12 г. Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Габрово) е трета в утешителната надпревара.

На награждаването присъства Иван Любичич - бивш номер 3 в света и настоящ треньор на Роджър Федерер.

По време на турнира бъдешите тенис звезди успяха да видят как тренира Миша Зверев. Те се докоснаха и до Новак Джокович който също провежда подготовката си в Монте Карло.

Осем родни тенисисти спечелиха правото да играят финалите в Монте Карло, след като спечелиха турнирите в България. В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревноваваха помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там те премериха сили с националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е по Програмата "Тенисът - Спорт за всички", която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.

Треньори на родните таланти бяха Даниел Ангелов и Робърт Сократов.

„Киндер+ Спорт" e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.