10-а титла в Базел за Федерер и общо 103-а в кариерата му

Поставеният под номер 1 швейцарец Роджър Федерер триумфира за десети път с титлата на турнира по тенис в Базел с награден фонд 2,08 милиона евро, след като разгроми Алекс де Минор (Австралия) с 6:2, 6:2 за малко повече от час.

38-годишният Федерер доминираше изцяло в 13-ия си пореден финал и общо 15-и на надпреварата в родния си град. Той записа 24-а последователна победа в турнира и взе четвърти трофей за сезона и общо 103-и в кариерата си.

Представителят на домакините не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Той повеждаше с по 4:1 гейма и в двата сета, които затваряше с брейк, за да стигне до успеха. Това беше шести финал на Федерер за годината и общо 157-и в кариерата му.

20-годишният Де Минор остана с две титли, но ще се изкачи в топ 20 на световната ранглиста за първи път в кариерата си, като от понеделник той ще бъде 18-и в класацията на АТП.