Григор допусна обрат и отпадна от турнира в Стокхолм

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби със 7:6 (7), 3:6, 6:7 (3) от американеца Сам Куери в мач от втория кръг на турнира в Стокхолм. Шампионът от 2013 година Димитров, поставен под №2 в схемата, бе загубил само сет в трите си досегашни срещи с Куери, но този път 198-сантиметровият американец успя да пречупи родния №1, най-вече с бомбените си сервиси. Двубоят продължи 2 часа и 14 минути, а Куери заби 25 аса - с 16 повече от 28-годишния хасковлия, който почиваше по право в първия кръг и си тръгва от шведската столица без да е записал победа.ПЪРВИ СЕТ:Григор спечели на нула откриващото си подаване в мача, като при 40:0 направи ас от втори сервис. Куери отговори със силен първи сервис-гейм, в който хасковлията взе само точка. Второто подаване на Димитров в мача не бе така безпроблемно като първото и дори мина през точка за пробив за Куери, въпреки че Димитров имаше аванс от 40:15. С разумно изиграна точка без максимален риск Григор отрази точката за пробив, дочаквайки грешка от бекхенд на американеца, а след това се пребори за гейма и първата почивка в срещата дойде при 2:1 за шампиона от 2013 година.В следващите минути и двамата тенисисти печелеха лесно геймовете, в които притежаваха началния удар. При 5:4 в своя полза Григор успя да попритисне съперника си, стигайки до 0:30 след убийствен минаващ удар от много трудна позиция, който принуди Куери да сбърка на мрежата. Американецът обаче направи обрат до 40:30 и въпреки че геймът мина през дюс, Куери се измъкна - 5:5.