Реал Мадрид изпита трудности, но надделя в Саламанка (видео)

В началото на двубоя липсваха голови ситуации. Гостите от “Сантиаго Бернабеу” по-често владееха топката и търсеха пространства пред вратата на съперника. Грешката от състава на Саламанка дойде още в 17-ата минута. Защитник на домакините изчисти към Гарет Бейл, който овладя на гърди и стреля. Получи се рикошет, след който топката влезе в мрежата - 0:1. След гола играта продължи да е бавна и протяжна. "Лос бланкос" изглеждаха доволни от преднината си, а домакините трудно организираха нещо смислено. Второто полувреме беше доста по-динамично. То започна с голям пропуск на Хамес Родригес. В 49-ата минута бейл центрира, Винисиус отклони, Бензема не успя д адостигне до топката, а Хамес беше сам на втора греда и не успя да преодолее вратаря. В 57-ата домакините изравниха. Марсело опита диагонален пас, Милитао не стигна до топката, Алваро Ромеро я пресече и я изпрати по превъзходен начин към сглобката за 1:1. Радостта на Саламанка трая доста кратко. В 62-ата Марсело центрира, топката мина между краката на Винисиус, Браим Диас едва не изпусна, а Гонгора сам вкара топката в мрежата си за 1:2. В 65-ата Алфонс Ареола спаси след опасен удар на Де ла Нава. В 79-ата домакините бяха изключително близо до ново изравняване. След изпълнение на корнер защитата на "лос бланкос" изпусна Де ла Нава и той насочи с крак от седем метра. Вратарят Ареола плонжира и улови. В 85-ата Браим нацели страничната греда, а вратарят дори не помръдни при удара. Отбитата топка попадна у Лука Йович, който на свой ред уцели същата греда, топката се търкули по голлинията и беше уловена от вратаря. В добавените минути Браим Диас оформи крайното 1:3 с диагонален удар. Унионистас - Реал Мадрид 1:3 0:1 Бейл (17) 1:1 Ромеро (57) 1:2 Гонгора (62 - автогол) 1:3 Браим Диас (90) Реал Мадрид: Ареола; Карвахал, Милитао, Начо, Марсело; Валверде, Каземиро, Хамес (80 - Иско); Бейл (52 - Браим Диас), Бензема (75 - Йович), Винисиус