Реал Мадрид изпита трудности, но надделя в Саламанка (видео)

Отборът на Реал Мадрид се класира за 1/8-финалите за Купата на краля след успех с 3:1 при гостуването си на Унионистас Саламанка. Гарет Бейл (17), автогол на Гонгора (62) и попадение на Браим Диас (90) зарадваха мадридистите. Любопитното е, че уелсецът перкъсна головата си суша този сезон и вкара гол номер 105 за Реал, с което изпревареи Феномена Роналдо, реализирал 104 поапдения за "белите". Ромеро се разписа за домакините. Саламанка имаха няколко добри възможности при 1:2 и можеха да стигнат до продължения.
Зинедин Зидан заложи на нападателно трио, оформено от Гарет Бейл, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Хамес Родригес се появи в халфовата линия на “белите”. Едер Милитао и Начо Ферандес оформиха централната защитна двойка.
В началото на двубоя липсваха голови ситуации. Гостите от “Сантиаго Бернабеу” по-често владееха топката и търсеха пространства пред вратата на съперника. Грешката от състава на Саламанка дойде още в 17-ата минута. Защитник на домакините изчисти към Гарет Бейл, който овладя на гърди и стреля. Получи се рикошет, след който топката влезе в мрежата - 0:1.
След гола играта продължи да е бавна и протяжна. "Лос бланкос" изглеждаха доволни от преднината си, а домакините трудно организираха нещо смислено.
Второто полувреме беше доста по-динамично. То започна с голям пропуск на Хамес Родригес. В 49-ата минута бейл центрира, Винисиус отклони, Бензема не успя д адостигне до топката, а Хамес беше сам на втора греда и не успя да преодолее вратаря. В 57-ата домакините изравниха. Марсело опита диагонален пас, Милитао не стигна до топката, Алваро Ромеро я пресече и я изпрати по превъзходен начин към сглобката за 1:1. Радостта на Саламанка трая доста кратко. В 62-ата Марсело центрира, топката мина между краката на Винисиус, Браим Диас едва не изпусна, а Гонгора сам вкара топката в мрежата си за 1:2. В 65-ата Алфонс Ареола спаси след опасен удар на Де ла Нава.
В 79-ата домакините бяха изключително близо до ново изравняване. След изпълнение на корнер защитата на "лос бланкос" изпусна Де ла Нава и той насочи с крак от седем метра. Вратарят Ареола плонжира и улови. В 85-ата Браим нацели страничната греда, а вратарят дори не помръдни при удара. Отбитата топка попадна у Лука Йович, който на свой ред уцели същата греда, топката се търкули по голлинията и беше уловена от вратаря. В добавените минути Браим Диас оформи крайното 1:3 с диагонален удар.
Унионистас - Реал Мадрид 1:3