Хофе се върна към победите след шоу на Баумгартнер (видео)

Хофенхайм се върна на победния път в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 над Кьолн в домакинството си от 28-ия кръг. Възпитаниците на Алфред Шройдер нямаха успех в 7 поредни мача, но днес взеха убедително трите точки, а героят на вечерта бе Кристоф Баумгартнер, който отбеляза първите два гола в мача в 11-ата и 46-ата минута, а след това асистира за третото попадение на Стивен Цубер в 48-ата минута. Почетното попадение за гостите реализира Флориан Кайнц в 60-ата минута.Хофенхайм започна мача по-силно и в 11-ата минута Якоб Бруун Ларсен получи дълъг пас отляво, той с едно докосване насочи топката към точката на дузпата, а там Баумгартнер се вклюи от задна позиция и отбеляза за 1:0.В 26-ата минута Кьолн остана в намален състав, след като Себастиан Борнау извърши грубо нарушение. Първоначално съдията Феликс Брих му даде жълт картон, но след сигнал от ВАР, той промени решението си и картонът стана червен.В 42-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си но гол на Баумгартнер не бе зачетен след намеса на ВАР заради засада.В началото на втората част обаче Баумгартнер все пак удвои головата си сметка, засичайки с глава центриране на Роберт Сков.Две минути по-късно резултатът стана класически. Този пък Баумгартнер пусна извеждащ пас с пета за Цубер, който се възползва и отбеляза за 3:0.В 50-ата минута обаче и домакините останаха с 10 души на терена, след като Бенджамин Хубер получи втори жълт и червен картон."Козлите" се възползваха от това и първо в 60-ата минута намалиха изоставането си с гол на Кайнц, а в 77-ата минута можеха да вкарат и второ попадение и сериозно да върнат интригата, но Марк Ут пропусна дузпа.В крайна сметка Хофенхайм удържа преднината си и се поздрави с успеха, като след този мач тимът има 39 точки и излезе на 7-ото място в таблицата. Кьолн пък се намира на 11-ото място с 34 точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИ