Байерн развинти и Айнтрахт, идва ред на "Дер Класикер" (видео)

Треньорът на Байерн Ханзи Флик заложи от първата минута на Кингсли Коман и Иван Перишич, а Серж Гнабри беш резерва. Тиаго Алкантара беше аут от групата заради проблеми с аддукторите. Айнтрахт заложи на 4-2-3-1 с Дани да Коща като дясно крило, а в предни позиции беше само Андре Силва. Срещата стартира според очакванията - с натиск на Байерн. "Орлите" се прибраха в своята половина и се надяваха да изненадат домакини на контраатака. В 11-ата минута Левандовски засече ниско подаване и топката разтресе напречната греда на Кевин Трап. След още две минути Перишич се озова зад защитата, но не успя да отиграе перфектното подаване на Томас Мюлер. В 14-ата стражът на Айнтрахт спаси сигурен гол след удар на Бенжамен Павар с глава от 3-4 метра. Попадението доведе до известно спокойствие сред баварците и те не бяха толкова нахъсани в търсенето на втори гол. Последва период, в който нямаше никакви опасности. В 41-вата минута Мюлер сгреши при финалното подаване, но секунди по-късно сам реализира за 2:0. Той се възползва от центриране на Алфонсо Дейвис, за да реализира с левия крак. ВАР преразгледа положението за евентуална засада или нарушение, но такива не бяха отчетени. Второто полувреме започна с гол на Левандовски само секунди след подновяването на играта. Нападателят беше точен с глава след асистенция на Коман. Донякъде изненадващо Айнтрахт скоро след това успя да намали. В 51-вата Мартин Хинтерегер сам си спечели високата топка след корнер и с левия крак не даде шанс на Мануел Нойер. След още три минути Хинтерегер реализира още веднъж и интригата се върна. Снажният австриец пак вкара след центриране от ъглов удар. Импулсът при "орлите" беше секнат от грешка на опитния Желсон Фернандес, който в 61-вата минута неволно изведе Алфонсо Дейвис сам срещу Трап и канадецът не сбърка - 4:2. В 65-ата Коман реши сам да завършва атаката и по този начин провали сигурен гол, защото двама негови съотборници стояха в близост до вратата. Нещата не бяха решени и в 68-ата Мият Гачинович пропусна от упор да направи 4:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ