Байерн развинти и Айнтрахт, идва ред на "Дер Класикер" (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) ще гостува на Борусия (Дортмунд) във вторник с 4 точки преднина, след като се разправи с Айнтрахт (Франкфурт) - 5:2. По-рано през деня в друг двубой от 27-ия кръг Борусия (Дортмунд) надви Волфсбург с 2:0 и така вече всички в Бундеслигата започват да мислят за голямото дерби “Дер Класикер”.

Пред празните трибуни на “Алианц Арена” домакините напълно се възползваха от трагичната форма на Айнтрахт, но и осигуриха известна драма за запалянковците. "Червените" дръпнаха солидно с 3:0 след голове на Леон Горетцка (17'), Томас Мюлер (41') и Роберт Левандовски (46'). Изненадващо обаче гостите забиха две бързи попадения чрез Мартин Хинтерегер (52', 55') и на терена стана интересно. Интригата се задържа само шест минути, защото Алфонсо Дейвис (61') успокои домакините. След това главното действащо лице тази вечер Хинтерегер (74') се разписа и в собствената си врата. Двата тима удариха и по една греда. Така Байерн си върна на “орлите” за поражението с 1:5 по-рано през сезона, след което беше изгонен бившият треньор Нико Ковач. Това обаче не е всичко между баварците и Айнтрахт за сезона, защото на 10 юни им предстои дуел от полуфиналите за Купата на Германия - отново на “Алианц Арена”.

За отбора от Франкфурт това е пета поредна загуба, като опасната зона може да се окаже на 2 точки, ако в неделя Фортуна (Дюселдорф) спечели. Ето защо няма да е изненада, ако се стигне до освобождаване на треньора Адолф Хютер.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик заложи от първата минута на Кингсли Коман и Иван Перишич, а Серж Гнабри беш резерва. Тиаго Алкантара беше аут от групата заради проблеми с аддукторите.

Айнтрахт заложи на 4-2-3-1 с Дани да Коща като дясно крило, а в предни позиции беше само Андре Силва.
Срещата стартира според очакванията - с натиск на Байерн. "Орлите" се прибраха в своята половина и се надяваха да изненадат домакини на контраатака.

В 11-ата минута Левандовски засече ниско подаване и топката разтресе напречната греда на Кевин Трап. След още две минути Перишич се озова зад защитата, но не успя да отиграе перфектното подаване на Томас Мюлер.
В 14-ата стражът на Айнтрахт спаси сигурен гол след удар на Бенжамен Павар с глава от 3-4 метра.
Нищо обаче не можеше да помогне на гостите в 17-ата минута. Тогава Мюлер нахлу по лявото крило и пусна пас към набралия скорост Леон Горетцка, който с отличен удар под гредата даде аванс на Байерн - 1:0.

Тази асистенция е под №17 за Мюлер от началото на кампанията, с което той излезе начело сред всички футболисти по този показател в топ 5 първенствата на Европа.

Попадението доведе до известно спокойствие сред баварците и те не бяха толкова нахъсани в търсенето на втори гол. Последва период, в който нямаше никакви опасности.
В 41-вата минута Мюлер сгреши при финалното подаване, но секунди по-късно сам реализира за 2:0. Той се възползва от центриране на Алфонсо Дейвис, за да реализира с левия крак. ВАР преразгледа положението за евентуална засада или нарушение, но такива не бяха отчетени.
Второто полувреме започна с гол на Левандовски само секунди след подновяването на играта. Нападателят беше точен с глава след асистенция на Коман.
Донякъде изненадващо Айнтрахт скоро след това успя да намали. В 51-вата Мартин Хинтерегер сам си спечели високата топка след корнер и с левия крак не даде шанс на Мануел Нойер.
След още три минути Хинтерегер реализира още веднъж и интригата се върна. Снажният австриец пак вкара след центриране от ъглов удар.
Импулсът при "орлите" беше секнат от грешка на опитния Желсон Фернандес, който в 61-вата минута неволно изведе Алфонсо Дейвис сам срещу Трап и канадецът не сбърка - 4:2.
В 65-ата Коман реши сам да завършва атаката и по този начин провали сигурен гол, защото двама негови съотборници стояха в близост до вратата.

Нещата не бяха решени и в 68-ата Мият Гачинович пропусна от упор да направи 4:3.
Всичко беше решено в 74-ата, когато Хинтерегер си вкара автогол при опита си да спре пас на Гнабри - 5:2.

След това срещата се доиграваше, като се запомни единствено шут на Костич в гредата.