Айнтрахт (Фр) игра само в атака и беше на косъм от шеста поредна загуба (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) едва се спаси от загуба в един от най-силните си мачове, що се отнася до игра в атака. “Орлите” губеха с 1:3 до 79-ата минута, но стигнаха до крайното 3:3 при домакинството си на Фрайбург в атрактивен дуел от 28-ия кръг. Отборът отправи цели 35 удара към вратата на съперника, като 16 от тях бяха в очертанията. Безброй пропуски обаче едва не доведоха до поражение, което със сигурност щеше да струва мястото на треньора Адолф Хютер.

Това е първа точка за Айнтрахт след пет поредни загуби, като опасната зона е на 5 пункта. Фрайбург пък се отдалечи от шестата позиция, която праща в Лига Европа.

Винченцо Грифо вкара за гостите в 28-ата, но в 35-ата Андре Силва изравни и при този резултат дойде почивката. След това домакините стигнаха до половин дузина чисти положения, но нищо не можеше да накара топката да влезе в мрежата на Александер Шволов.

И на фона на всичко това защитата на “орлите” се разсея и в рамките на две минути допусна да бъде преодоляна на два пъти - от Нилс Петерсен (67’) и Лукас Хьолер (69’), която вероятно е накарали Хютер да започне да пише оставката си.

И все пак след това футболистите в черни екипи намериха начин да изравнят, като точни бяха Дайчи Камада (79’) и ветеранът Тимъти Чандлър (82’).