Шеста поредна титла за Рената Петкова

Шеста поредна титла на диск при жените взе Рената Петкова (КЛАСА) от националния шампионат по хвърляния в Балчик на 7 март. Петкова спечели без конкуренция с 47.64 в най-далечното си мятане и още пет опита над 42 метра. Нейна подгласничка стана съотботрничката й Магдалена Съйкова с 38.20, а трета е шампионката на чук Екатерина Димова (Черно море 2005 – Балчик) с 34.25.Петкова спечели първата си титла при жените на зимните хвърляния в Пловдив през 2015-а година и следващите пет години триумфира в Балчик. 24-годишната учителка по физическо възпитание и спорт има и няколко титли на гюле и диск от летните шампионати.По-рано през деня сестра й Венелина спечели титлата на копие при девойките под 20 години. 55-годишната Светла Миткова (Цветнака Христова – Казанлък), която е медалистка от световни първенства, зае осмо място в това състезание с 22.69.Георги Георгиев (Георги Дъков – Плевен) спечели титлата на копие при юношите под 20 години с 55.40 пред Калоян Жеков (Цветанка Христова – Казанлък) 53.14. Всичките опити на Георгиев бяха над 50 метра. Стоян Димитров (Черно море 2005 – Балчик), който час преди това стана шампион на чук, зае бронзовата позиция с 38.88. В дисциплината копие за девойки под 18 години победи Ния Петрова (Дунав – Русе) с 36.11, като изпревари с малко Десислава Инджова (Берое – Стара Загора) 35.57. Трета е  Ивелина Маркова (Дунав – Русе) с 31.83, а общо шест девойки преминаха границата от 30 метра.atletikabg.com