Първият атлетически турнир в Хисаря бе уважен от топсъстезатели

Няколко от топатлетите на България откриха сезона в първото издание на турнир "Хисаря" на 6 май на стадион "Крепост" в едноименния град. Променливото време, съчетано със силен вятър, не позволи на атлетите да постигнат силни резултати.

В най-очакваната битка при мъжете в тройния скок Георги Цонов (Ботев – Пловдив) записа 15.83 с насрещен вятър -3.0 м/с, а атлет номер 1 на България за 2005-а година – Момчил Караилиев (Сливен) достигна само до 14.20 (1.8).

Денис Димитров (Атлетик – София) спечели на 100 м с 10.59 (1.5) в сериите и 10.57 (-1.2) във финала. Съотборникът му Антонио Иванов записа 10.80 (2.2) в сериите, но не стартира във финала. 16-годишният Веселин Живков (Академик – София) бяга два пъти по 10.89 и остана на косъм от норматива за световното първенство за юноши до 18 години – 10.85.

Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет – Мездра) се завърна от тренировъчен лагер в Кения ден преди турнира, а в Хисаря отстъпи на Иван Попов (Берое – Стара загора) с 3:58.52 срещу 3:54.89.

По време на турнира бе отбелязан и рождения ден на организатора на събитието Стойко Цонов – един от най-добрите български треньори и баща на Георги Цонов.