ЦСКА с трудно начало за Купата

Волейболистките на ЦСКА надиграха ЙЕБ Шумен-05 (Шумен) с 3:2 (25:16, 20:25, 24:26, 25:11, 15:4 ) в първия мач от предварителна група Б на турнира за Купата на България при жените, който се провежда в столичната зала „Христо Ботев“.

Така „червените“ стартираха с труден успех на старта на надпреварата. Мачът бе на приливи и отливи за двата тима, като армейките не се показаха в най-добрата си светлина, а шуменки се бориха до край и максимално затрудниха съперника.

Първата част отбеляза пълно надмощие за ЦСКА. Опитната разпределителка Диана Ненова застана на крайната линия, а след нейния сервис съотборничките й поведоха със 7:0. В последствие червените увеличиха преднината на 20:10 и затвориха безпрепятствено гейма в своя полза.

Бързият успех доведе до отпускане и разиграване на съперника. Шуменки веднага се възползваха и поведоха с 18:12. До края на гейма волейболистките на Шумен парираха всякакви опити на съперничките за обрат и спечелиха гейма, като изравниха 1:1.

Това доведе до мобилизация в редиците на червените, които стартираха с 8:3 в третата част и водеха до двадесета точка, 20-16. Нов спад обаче им струваше загубата и на втория гейм. Състезателките на
Шумен показаха отборна игра и голямо желание за победа. Последва, стопяване на пасива и равенство в играта. В решителните минути отново шуменки проявиха характер като спечелиха гейма с 26:24 и поведоха с 2:1.

Пред заплахата да загубят на старта на надпреварата, в четвъртата част настъпи истинска мобилизация за ЦСКА и те започнаха ударно с 8:2. До края на гейма те бяха безкомпромисни и оставиха съперничките на 11 точки.

В тайбрека червените затрудниха максимално противника със сервис, поведоха с 8:2 и диктуваха играта до край, като спечелиха крайната победа.